ПСЖ постигна труден обрат срещу 10 от Сент Етиен, но даде свидна жертва, Меси се отличи

Пари Сен Жермен надделя с 3:1 в гостуването си на Сент Етиен в мач от 15-ия кръг на Лига 1. Това бе 13-а победа на тима, който вече натрупа цели 14 точки преднина в класирането пред втория в момента Ница. “Зелените” откриха резултата чрез Денис Буанга, но в крайна сметка гостите постигнаха пълен обрат чрез попадения на Маркиньо (45’, 90’) и Анхел Ди Мария (79’), а с три асистенции се отличи Лионел Меси. Неприятната новина за парижани бе контузията на Неймар през второто полувреме, когато той бе изнесен на носилка.

Футболистите на Маурисио Почетино откриха резултата още в 5-ата минута, когато отлична тяхна преса доведе до отнемане на топката пред наказателното поле, а последвалата бърза комбинация между Меси и Мбапе прати топката в крайна сметка в краката на Неймар само на метър пред голлинията и той отбеляза. Впоследствие обаче попадението бе отменено след преглед с ВАР, тъй като бразилецът е бил в засада.

Етиен Грийн трябваше да се намесва решително в 14-ата минута, когато Бернат изведе Мбапе перфектно срещу вратаря, но този път стражът на домакините се справи. Малко след това над стадиона започна да се сипе силен снеговалеж.

Сент Етиен на свой ред откри резултата в 24-ата минута, когато Уахби Хазри прати една топка зад целия отбранителен вал на гостите, там първо по посока на вратата стреля Тимъти Колоджейчак, неговият удар бе спасен от Донарума, но последвалият втори изстрел на Денис Буанга намери мрежата.

В следващите минути играчите на Клод Пюел на няколко пъти влизаха доста остро в краката на своите противници и бяха предупредени с жълти картони. В 40-ата минута ПСЖ отново можеше да изравни резултата, след като Меси изведе изключително прецизно Мбапе зад отбраната на домакините, но отново Етиен Грийн се намеси впечатляващо и спаси.

“Зелените” останаха с човек по-малко в последната минута, когато Тимъти Колоджейчак фаулира нахлуващия на скорост Мбапе и с това си заслужи червен картон. От последвалото изпълнение на нарушението топката бе пратена в наказателното поле от Лионел Меси в наказателното поле, а там Маркиньос надскочи своя пазач и изравни за 1:1.

Естествено футболистите на Пари Сен Жермен започнаха доста по-активно и се настаниха трайно около наказателното поле на домакините. В 59-ата минута нескопосано изчистване от бранител на “зелените” прати топката право на крака на Килиан Мбапе, но той стреля неточно. Минута по-късно Меси и Ди Мария си попречиха при нова добра възможност.

Футболистите на Маурисио Почетино продължаваха да търсят начин да пробият отбраната на своите домакините, но отличните изяви на вратаря Етиен Грийн и не съвсем прецизните отигравания в завършващата фаза запазваха паритета.

Парижани все пак достигнаха до своя пълен обрат в 78-ата минута, когато Лионел Меси намери отлично Анхел Ди Мария зад гърба на отбраната и бившият играч на Реал Мадрид не сгреши за 2:1.

Изключително неприятен момент се получи в 85-ата минута, когато Неймар бе фаулиран и това доведе до сериозна травма на бразилеца, който бе изнесен от терена на носилка.

Третото попадение за Пари Сен Жермен дойде в 90-ата минута отбелязано отново от капитана на Маркиньо с глава след третата поредна асистенция на Меси в срещата. С това бе сложена и точка на спора между двата тима. В следващият кръг Сент Етиен ще гостува на Брест, а парижани ще се изправят срещу втория в класирането Ница.