Ще излезе ли Левски от кризата срещу Берое - отговорът от Николай Костов

Уест Хам нанесе втора загуба на Челси след изумителен гол, "сините" сдадоха първото място

Уест Хам нанесе едва втора загуба на Челси в Премиър лийг през този сезон, след като обърна лондонския си съперник с 3:2 на своя стадион. Тимът на Томас Тухел повеждаше на два пъти след голове на Тиаго Силва (29') и Мейсън Маунт (44'). "Чуковете" изравняваха посредством Мануел Лансини (40'), който реализира дузпа, и Джаръд Боуен (56'). Три минути преди края Артур Масуаку донесе победата на Уест Хам след куриозен гол. Така Челси най-вероятно ще сдаде лидерската си позиция още днес, като и Ливърпул, и Манчестър Сити могат да изпреварят "сините". Уест Хам пък победи втори от претендентите за титлата, след като през миналия месец надигра и Ливърпул със същия резултат.

Дейвид Мойс направи две промени в сравнение с мача за Брайтън в сряда. Иса Диоп и Мануел Лансини замениха Пабло Форналс и Саид Бенрама. Мениджърът на Уест Хам заложи на формация с трима централни бранители.

Томас Тухел предприе четири корекции от двубоя с Уотфорд. Рийс Джеймс започна. Тиаго Силва, Жоржиньо и Хаким Зиеш също се завърнаха сред титулярите. Чалоба пропусна двубоя заради контузия. Лукаку, Пулишич, Вернер и Саул останаха на пейката за началото.

Челси доминираше през първото полувреме и успя да се оттегли на почивка с преднина в резултата. Тимът на Тухел взе такава още в 29-ата минута, когато Тиаго Силва засече с глава центриране от корнер на Маунт. Фабиански опита да стигне до топката, но не успя да спаси. Кълбото чукна гредата и влезе във вратата за 0:1. Веднага след това отново бразилецът бе в главната роля, след като пред голлинията блокира изстрел на Цоуфал.

Груби грешки на Жоржиньо и Менди доведоха до дузпа в полза на Уест Хам в 38-ата минута. Халфът върна рисковано назад, вратарят обаче не изчисти топката, а тръгна да я овладява. Боуен му я отне, след което Менди се хвърли на шпагат и фаулира съперника си. Мануел Лансини изпълни безкомпромисно 11-метровия наказателен удар, изравнявайки резултата в 40-ата минута.

В самия край на първото полувреме Челси отново излезе напред, след като Мейсън Маунт засече от воле центриране на Зиеш. Топката влезе в близкия ъгъл на Фабински, който можеше да се намеси по-добре - 1:2.

За началото на втората част в игра за Челси се появи Ромелу Лукаку, който замени Хавертц.

В 56-ата минута Джаръд Боуен изравни резултата след хубав удар малко след границата на наказателното поле, след който топката премина между краката на Кристенсен и влезе във вратата на Менди за втори път.

Тимът на Тухел привидно натисна, но постепенно този натиск отслабваше, а положенията бяха пред вратата на Менди. В 75-ата минута Боуен като по чудо не вкара трети гол за "чуковете", след като се разтегна максимално, за да засече центриране на Антонио. Топката обаче премина встрани от празния ъгъл на вратата на гостите. Три минути преди края обаче обратът бе факт. Домакините изпълниха бързо тъч, след който Масуаку задържа топката, чудейки се как да продължи нападението. В крайна сметка националът на Конго нанесе нещо средно между удар и центриране, топката придоби много странна траектория и влезе във вратата на Менди, който бе напълно изненадан и не успя да реагира добре. Този резултат се запази до края.