Нов гол на Бабунски пречупи Берое във Враца

Ботев (Враца) надви Берое с 1:0 в среща от 18-ия кръг на efbet Лига. Дориан Бабунски (42) отбеляза единственото попадение в мача със своя осми гол от началото на сезона. Домакините нямах победа от третия кръг, когато се наложиха с 2:1 като гост на Царско село. Последваха цели 14 срещи, в които тимът на Даниел Моралес не успя да вземе трите точки, но това приключи днес. Берое пък приключи с доста сполучливото си представяне, като в момента заема 7-о място в подреждането и пропусна златна възможност да се върне в топ 6.

В 7-ата минута Лебон подмина трима души от домакините с дрибъл, след което стреля, но над вратата. В следващите минути голови ситуации пред двете врати липсваха. Така в 18-ата минута тимът на Ботев (Враца) можеше да стигне до гола с доза късмет. Ненов центрира, топката срещна гърба на Александър Цветков, след което се отби в гредата и излезе в корнер.

Берое отговори с опит на Камара да преодолее Костов след извеждащо подаване на Тунгара. Стражът внимаваше и излезе напред, за да предотврати удара на нападателя. В 37-ата минута и Генадий Ганев се отчете с отлична намеса при удар на Юлиан Ненов. Вратарят на гостите разчете добре ситуацията и успя с една ръка да парира шута на противника.

В 42-ата минута домакините поведоха в резултата с осмия гол през сезона на Дориан Бабунски. Ненов проби по десния фланг и центрира чудесно в наказателното поле, където Бабунски изпревари всички и с плонж прати топката под горната греда. Берое веднага реагира с шут на Омар Сако, който Костов успя да отрази.

В добавеното време на първата част Ботев пропиля златна възможност да удвои преднината си. Генадий Ганев парира коварен шут на Красимир Тодоров, при който топката падна точно пред вратаря. В 57-ата минута Абубакар Тунгара стреля с глава, но в аут.

В 68-ата минута Мартин Камбуров овладя топката в наказателното поле и се завъртя. Топката му беше избита, но пък попадна в краката на Джонатан Перейра. Бразилецът стреля силно, като шутът му прелетя над вратата, а Берое пропусна добра възможност да изравни. В 74-ата минута Омар Сако не сполучи с удара си с глава към обратния ъгъл.

В 85-ата минута Алиун Фал постави топката на главата на Даниел Генов. Той стреля, но пък Костов показа добра концентрация и улови.

БОТЕВ - БЕРОЕ 1:0
1:0 Дориан Бабунски (42)

Стартови състави:

БОТЕВ (ВР): Красимир Костов, Костадин Ничев, Йоан Бауренски, Мартин Николов, Диего Фераресо, Стефан Гаврилов, Антонио Георгиев, Красимир Тодоров, Дориан Бабунски, Юлиан Ненов, Виктор Василев;

БЕРОЕ: Генадий Ганев, Омар Сако, Александър Цветков, Мартин Камбуров, Реян Даскалов, Александър Василев, Стив Фуртадо, Кийлън Лебон, Абубакар Тунгара, Джонатан Перейра, Омар Камара;