Локомотив (София) представя Красимир Балъков

РБ Лайпциг отново се показа като слаб гост

РБ Лайпциг все повече се отдалечава от лидерите в Бундеслигата. Тимът на Джеси Марш отстъпи с 1:2 като гост на Унион (Берлин) и допусна трета поредна загуба в първенството. "Червените криле" са един от петте отбора в елита на германския футбол без успех на чужд терен. Те са осми в класирането с актив от 18 точки, а Унион събра 23 и се настани на четвъртата позиция преди останалите мачове от 14-ия кръг.

Попаденията за "железните" вкараха Тайуо Ауоний в 6-ата минута и Тимо Баумгартъл в 57-ата. За РБ Лайпциг се разписа Кристофър Нкунку в 13-ата минута, но гостите създадоха твърде малко в офанзивен план и заслужено загубиха под падащия сняг на "Старото лесничейство".

Въпреки че стадионът не беше пълен, феновете на Унион създадоха отлична атмосфера, а техните любимци ги зарадваха с ранен гол. Баумгартъл свали топката с глава към далечната греда и там Ауоний се разписа отблизо. За нигериеца това беше 9-о попадение през сезона и той изостава в голмайсторската листа само на Роберт Левандовски и Ерлинг Холанд.

РБ Лайпциг успя да отговори бързо. Нкунку опита удар от около 30 метра, който изненада Андреас Луте и топката се озова във вратата на домакините. Стражът на Унион докосна кълбото, но не можа да предотврати гола.

До почивката почти нямаше други интересни моменти пред двете врати. В 57-ата минута Макс Крузе стреля след подаване от корнер, топката рикошира в защитник на РБ Лайпциг, а Баумартъл се възползва и направи резултата 2:1. Берлинчани можеха да спечелят и по-убедително, ако не бяха пропуските на Генки Харагучи и Кевин Беренс в края.

В следващия кръг Унион ще гостува на Гройтер Фюрт, а РБ Лайпциг ще е домакин на Манчестър Сити. Преди това обаче и двата отбора имат мачове в евротурнирите.