Блестящо начало не бе достатъчно на Торино

Торино не успя да стигне до победата в домакинството си на Емполи, въпреки че в 15-ата минута водеше с два гола. Червен картон на Вилфрид Синго в 32-ата минута промени мача и той завърши 2:2. Томазо Побега и Марко Пяца дадоха ранен аванс на Торо. Симоне Романьоли намали преди почивката, а Емполи имаше предимство през второто полувреме. Влезлият като резерва Андреа Ла Мантия изравни в 72-ата минута.

Тимът на Иван Юрич започна много силно и създаваше положение след положение в първите минути. Побега откри резултата в десетата минута от добавка, след като удар на Санабрия бе отклонен. Малко по-късно Пяца проби с много хубав удар удвои аванса на домакините.

Емполи постепенно се оттърси от ранния шок, а в 34-ата минута нещата се промениха. Синго повали Ди Франческо на границата на наказателното поле. Съдията първоначално му показа жълт картон, но след разглеждане на ситуацията промени решението си и го изгони, тъй като бранителят бе последен в защитата. Секунди по-късно Романьоли се разписа след удар с глава.

До края на мача Емполи доминираше. Веднага след почивката удар на Ди Франческо бе отклонен и топката се удари в гредата. По-късно попадение на гостите бе отменено поради засада. Резервата Ла Мантия все пак успя да изравни в 72-ата минута. В последните минути тимът на Андреацоли продължи натиска, но така и не стигна до ново попадение.