Исторически голове на Роналдо донесоха обрат на Юнайтед срещу Арсенал пред погледа на Рангник

Манчестър Юнайтед прекъсна серия от три поредни мача без победа в Премиър лийг, след като надделя с 3:2 над Арсенал на "Олд Трафорд". Двата отбора изиграха зрелищен двубой, в който гостите поведоха след много куриозен гол, който главният рефер Мартин Аткинсън се опита да отмени, но тъй като се забави със сигнала си, ВАР зачете попадението. Реализира го Емил Смит Роу в 13-ата минута. Бруно Фернандеш (44') изравни в самия край на първата част. През второто полувреме Кристиано Роналдо (52', 70'-д) отбеляза два гола, като първият от тях бе под №800 в кариерата му. Между тях Мартин Йодегор (54') бе изравнил резултата. След този двубой Юнайтед се доближи на две точки зад Арсенал.

Майкъл Карик водеше "червените дяволи" като мениджър за трети пореден път. Засега обаче това бе последният му мач в тази роля, защото Ралф Рангник вече получи работната си виза и от утре ще започне да изпълнява длъжността до края на сезона. Тази вечер германецът изгледа победата на Юнайтед от трибуните на "Олд Трафорд". Карик направи три промени в сравнение с дербито с Челси. Кристиано Роналдо и Хари Магуайър се завърнаха сред титулярите за сметка на Матич и Байи. Аарън Уан-Бисака пропусна двубоя, като неговото място отдясно на отбраната бе заето от Диого Далот.

Микел Артета предприе две корекции в сравнение с двубоя с Нюкасъл. Габриел Мартинели започна вместо Букайо Сака. Мохамед Елнени замени Локонга в халфовата линия.

Арсенал бе отборът, който започна по-добре. Гостите можеха да открият резултата още във втората минута. При първия ъглов удар в полза на "топчиите" Уайт отклони с глава на близката греда, но Рашфорд изчисти малко пред голлинията. Лондончани продължаваха да създават напрежение, изпълнявайки три корнера в рамките на първите три минути. Четвъртият такъв доведе до поредица от куриозни обстоятелства, след които Арсенал поведе резултата. Фред застъпи Де Хеа при центрирането от въпросния ъглов удар. Испанецът се строполи на земята, а топката стигна до Емил Смит Роу, който от 20-ина метра я прати във вратата. Главният рефер Мартин Аткинсън първоначално отмени гола, тъй като Де Хеа бе на земята и нямаше как да се намеси. Повторенията обаче показаха, че сигналът на рефера идва, след като топката е преминала голлинията, и тъй като нарушение срещу Де Хеа нямаше, попадението бе признато след намесата на ВАР. Така домакините се оказаха изоставащи в резултата в 13-ата минута,

След гола "червените дяволи" взеха инициативата и поеха контрола над топката, но това не носеше кой знае какви опасности пред вратата на Рамсдейл.

В 38-ата минута Арсенал бе много близо до втори гол, след като Мартинели получи в наказателното поле, но не успя да нанесе качествен удар.

В 44-тата минута Манчестър Юнайтед изравни резултата. Лошо изчистване на Уайт бе използвано максимално от домакините. Санчо проби отляво, след което намери Фред в наказателното поле. Бразилецът продължи към Бруно Фернандеш, който от десетина метра прати топката във вратата на Рамсдейл.

В добавеното време Магуайър задържа в наказателното поле Томиасу при едно центриране, но съдиите прецениха, че няма основания за дузпа.

Второто полувреме започна по много динамичен начин и продължи така. В самото начало Де Хеа за пореден път показа страхотен рефлекс и спаси с една ръка, след като Габриел засече центриране на Йодегор от корнер. Веднага след това и Рамсдейл се отчете с решаваща намеса, избивайки удар на Роналдо.

В 52-рата минута именно португалецът направи пълен обрат, след като получи топката на тепсия от Рашфорд, който се промъкна между Тавареш и Смит-Роу. Роналдо стреля в далечния ъгъл, вкарвайки своя гол №800 в кариерата си (б.ред. - в това число влизат попаденията за клубните му отбори плюс тези за Португалия).

Само две минути след това обаче Арсенал изравни резултата. Мартинели проби отдясно и върна топката към Йодегор, който стреля в ъгъла за 2:2. От герой норвежецът се превърна в грешник в в 68-ата, когато се хвърли нескопосано на шпагат и фаулира Фред в наказателното поле. Първоначално Мартин Аткинсън не отсъди дузпа, но след намесата на ВАР той промени решението си. Кристиано Роналдо реализира 11-метровия наказателен удар за 3:2.

До края Арсенал натисна, но Обамеянг и Сака пропуснаха най-чистите възможности за гостите, които си тръгнаха с празни ръце от "Олд Трафорд".