Челси опази върха в Премиър лийг след волева победа над Уотфорд

Отборът на Челси запази първата позиция във временното класиране на Премиър лийг, след като постигна волева победа с 2:1 като гост над Уотфорд в двубой от 14-ия кръг. Успехът за водения от Томас Тухел тим не дойде никак лесно.

Двубоят беше белязан и от инцидент на трибуните, след като фен получи инфаркт, което доведе до прекъсването на мача за половин час. Мейсън Маунт откри за Челси в 29-ата минута. В края на полувремето Денис върна равенството. Влезлият като резерва Хаким Зиеш върна аванса на лондончани в 72-ата минута, а резултатът се запази до края. Така Челси събра 33 точки и продължава да води в класирането, докато Уотфорд вече е 17-и с 13 точки.

Челси нямаше право на грешка, тъй като в два от последните си три мача допусна загуби на точки - равенства 1:1 с Бърнли и Манчестър Юнайтед.

Мениджърът на Челси Томас Тухел бе извършил шест промени спрямо последния мач срещу Манчестър Юнайтед, като в отбраната от първата минута действаха Сезар Аспиликуета и Андреас Кристенсен, които заеха местата на Тиаго Силва и контузения Рийс Джеймс. Жоржиньо пък отстъпи мястото си на Саул Нигес

В предни позиции за лондончани действаха Мейсън Маунт, Кай Хавертц и Кристиан Пулишич, докато Хаким Зиеш, Ромелу Лукаку, Тимо Вернер и Калъм Хъдсън-Одой започнаха от резервната скамейка.

Двубоят започна много динамично, като Уотфорд наложи здрава преса. В 3-ата минута удар на Жоао Педро беше отразен с решителна намеса от Чалоба. В 5-ата минута отново Жоао Педро притесни отбраната на Челси, но вратарят Менди отрази удара. В 10-ата минута Мазина получи травма в левия крак, което доведе до принудителната му смяна с Дани Роуз

В този момент стана ясно, че зрител е получил здравословен проблем, което доведе до временното спиране на мача и играчите се прибраха в съблекалните. В същото време парамедици и представители на медицинския щаб на Челси се притекоха да му окажат помощ. Впоследствие се оказа, че привърженикът е получил инфаркт.

След около половин час играчите на двата отбора се завърнаха на терена да загряват преди подновяването на мача от 13-ата минута. Първото положение се откри пред Уотфорд, но ударът на Луза от пряк свободен удар не се получи и опасността премина.

В 19-ата минута Челси организира първата си атака в мача, завършила с удар на Мейсън Маунт, но късметът покри “стършелите”.
Десет минути по-късно обаче поредната атака на Челси се оказа неразгадаема за отбраната на Уотфорд. Маркос Алонсо получи топката на крилото, напредна в наказателното поле и комбинира с Кай Хавертц. Защитниците на домакините очакваха удар от негова страна, но той комбинира с непокрития Мейсън Маунт, който необезпокояван откри.

Уотфорд отново взе инициативата и започна да действа агресивно. Усилията на “стършелите” се увенчаха с успех в 43-ата минута, когато Денис успя да изравни. Челси загуби лесно топката чрез Лофтъс-Чийк. Сисоко успя да намери Денис, който преодоля Рюдигер и порази вратата на Челси.

Втората част започна с добра възможност пред Челси, но Пулишич пропусна. В 52-ата минута лондончани отново организираха добра атака, която беше спряна след рутинни намеса на вратаря на Уотфорд Бахман в наказателното поле.

Играта продължи да е много динамична, като с наближаването на края на мача Челси държеше повече инициативата, докато домакините получаваха импулс от феновете на трибуните. Така се стигна до 72-ата минута, когато лондончани организираха опасна атака. Маркос Алонсо се възползва от подаване на Рюдигер, намери Маунт, който прати топката в наказателното поле, където влезлият като резерва Хаким Зиеш не пропусна да огорчи Уотфорд.

До края играчите на Клаудио Раниери положиха всички усилия да върнат поне равенството. В самия край на редовното време Куцка стреля от пряк свободен удар, но Едуар Менди успя да отрази топката в ъглов удар. В крайна сметка резултатът се запази и така Челси остана на върха в Премиър лийг, докато Уотфорд се приближи до опасната зона.

Уотфорд - Челси 1:2
0:1 - Маунт 29
1:1 - Денис 43
1:2 - Зиеш 72

Уотфорд: Бахман, Кико Фемения, Каткарт, Трост-Еконг, Мазина, Луза, Сисоко, Клевърли, Жоао Педро, Кинг, Денис

Челси: Менди, Аспиликуета, Кристенсен, Рюдигер, Чалоба, Алонсо, Лофтъс-Чийк, Нигес, Маунт, Пулишич, Хавертц.