Аталанта се изравни по точки с Интер след гръмка победа

Аталанта вече е с 31 точки, след като разгроми с 4:0 у дома Венеция в среща от 15-ия кръг на Серия “А”. Богинята от Бергамо е на четвърто място, с 6 точки повече от петия Рома, който утре гостува на Болоня. Интер също е с 31 точки на третото място към момента, а лидер е Наполи с 35, пред Милан с 32 точки. Венеция пък е на 16-а позиция с 15 точки.

Първите два гола за водения от Джан Пиеро Гасперини тим тази вечер реализира Марио Пашалич. В седмата минута хърватският халф получи пас в наказателното поле от Йосип Иличич, като топката мина между краката на бранител на гостите. Пашалич се възползва от шанса и изведе бергамаските напред в резултата. Само пет минути по-късно отново Пашалич порази противниковата врата с удар от близка дистанция и по всичко изглеждаше, че Аталанта с лекота ще грабне трите точки. Точно това се и случи.

В 57-ата минута нидерландският халф Тюн Купмейнерс бе точен за 3:0. Той пък намери целта с прецизен изстрел по земя от дъгата на наказателното поле.

Малко след третия гол Луис Муриел уцели греда с удар по земя, а в 68-ата минута Пашалич оформи своя хеттрик. Той опъна мрежата с удар от границата на наказателното поле след асистенция на Муриел, който проби отлично отляво.