Хебър с тежка загуба на старта на груповата фаза на Шампионската лига 🏐

Волейболният шампион на България Хебър (Пазарджик) допусна тежка загуба в първия се двубой от Група А на Шампионската лига. Българските волейболисти паднаха в гостуването си на полския шампион Ястрежебски Венгел в Ястжембие-Здруй с 0:3 (11:25, 16:25, 14:25) в зала "Хала Видовисково".

Тежката програма и контузиите в състава на Хебър, както и отсъствието на бившия капитан на националния отбор Виктор Йосифов, допринесоха за негативната ситуацията за трудното начало в Група А на Шампионската лига.

Домакините имаха пълно превъзходство във всички елементи на играта (9:1 аса, 12:1 блока), докато отборът от Пазарджик допусна множество грешки.

В следващия си мач от турнира през декември Хебър ще играе у дома срещу германския Фридрихсхафен на 16 декември в Пазарджик.

Ястрежебски Венгел поведе в началото на двубоя с 6:3 след няколко добри отигравания на Юрий Гладир. Якопо Масари атакува в аут и домакините поведоха с 10:6. Трета поредна атака в аут на Якопо Масари поляците поведоха с 14:14. Иван Станев се появи в игра за Хебър на мястото на Гьорги Гьоргиев. Тодор Алексиев атакува успешно по диагонала от зона 2 за 8:17.  Нова успешна атака на Тодор Алексиев 9:18. Ас на Юрий Гладир донесе успеха на Ястрежебски Венгел в първата част с 25:11.

Шампионите на Полша дръпнаха с 4:0 в началото на втората част след отлична комбинация Бенжамен Тонюти - Тревор Клевено. Нов мощен начален удар на Юрий Гладир принуди волейболистите на Хебър да сгрешат - 7:2. Единична блокада на Теодор Тодоров намали резултата до 4:8. Хебър намали до 8:9. Двоен блок хвана атака на Якопо Масари - 8:11. Тодор Алексиев атакува мощно по диагонала от зона 4 за 12:13. Ас на Бенжамен Тонюти и 17:13 за шампиона на Полша. Мартин Коста Бланко взе веднага прекъсване за Хебър. Якопо Масари атакува в аут и 20:16 за домакините. Ас на Лукаш Вишниевски - 21:16. Николай Къртев атакува успешно в центъра за 17:21. Брадли Гънтър атакува в аут и Ястрежебски Венгел спечели втората част с 25:16.

Домакините поведоха с 4/5 точки в началото на третата част. Ястрежебски Венгел дръпна с 11:5. Мартин Коста Бланко пусна в игра резервите Мартин Симеонов, Пламен Шекерджиев и Стойко Ненчев. При 8:16 Якопо Масари смени Мартин Симеонов. Пламен Шекерджиев атакува успешно за 9:16. Юрий Гладир направи своя ас №4, а поляците поведоха с 18:10. Мартин Коста Бланко взе прекъсване за Хебър. Стойко Ненчев намали резултата до 11:18. Пайп на Томаш Форнал изведе поляците до мачбол при 24:14. Ян Хадрава атакува технично и донесе успеха на Ястрежебски Венгел с 25:14 в третата част и с 3:0 гейма в мача.

Брадли Гънтър стана най-резултатен за Хебър с едва 7 точки (39% ефективност в атака - +1). Тодор Алексиев добави още 6 точки (43% ефективност в атака, 4% перфектно и 42% позитивно посрещане - -2). Якопо Масари записа само 5 точки (17% ефективност в атака, 20% перфектно и 47% позитивно посрещане).

Ян Хадрава стана най-резултатен за Ястрежебски Венгел с 14 точки (3 аса, 1 блок, 56% ефективност в атака - +13). Юрий Гладир добави 13 точки (4 аса, 2 блока, 88% ефективност в атака - +9).

ЯСТРЕЖЕБСКИ ВЕНГЕЛ, ЯСТЖЕМБИЕ-ЗДРУЙ (ПОЛША) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 3:0 (25:11, 25:16, 25:14)
ЯСТРЕЖЕБСКИ ВЕНГЕЛ: Бенжамен Тонюти 3, Ян Хадрава 14, Тревор Клевено 8, Томаш Форнал 9, Юрий Гладинр 13, Лукаш Вишниевски 7 - Якуб Попивчак-либеро (Якуб Масура 1, Максимилиан Гранични-либеро)
Старши треньор: АНДРЕА ГАРДИНИ
ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър 7, Тодор Алексиев 6, Якопо Масари 5, Теодор Тодоров 2, Николай Къртев 2 - Теодор Салпаров-либеро (Иван Станев 1, Мартин Симеонов, Пламен Шекерджиев 2, Стойко Ненчев 2)
Треньор: МАРТИН КОСТА БЛАНКО.