Мира Паскова спечели българското дерби с Добриана Рабаджиева

Националката Мирослава Паскова и тимът на Мерт Груп Сигорта записаха седма победа в турското първенство. Воденият от Нахит Джантюрк тим надделя над THY (Истанбул) с Добриана Рабаджиева с 3:2 (25:20, 21:25, 16:25, 25:20, 15:5) в мач от 11-и кръг на Лигата.

Мерт Сигорта е на седма позиция с 19 точки (7 успеха, 4 поражения), THY е пети с 23 точки (8 победи, 3 загуби). Мира Паскова изигра много добър мач, като се разписа с 14 точки (4 аса) и бе втора по резултатност. Най-голям актив реализира Гайла Гонзалес - 33 точки (2 аса, 2 блокади).

За съперника Добриана Рабаджиева бе резерва, като се появи на терена за кратко в първата част, а след това и в четвъртата и петата, и се отчете с 2 точки. Мадисън Кингдън завърши с 16 точки (1 ас, 3 блокади), толкова добави и Кийра Ван Райк.

В следващия кръг Мерт Сигорта излиза срещу Фенербахче (Истанбул), на 3 декември (петък). THY среща Галатасарай ХДИ Сигорта.