Два гола на Хълк доближиха Атлетико МГ на точка от титлата

Бившият бразилски национал Хълк вкара и двете попадения за успеха на Атлетико МГ с 2:1 над Флуминензе в дербито от 35-ия кръг на местното първенство. Тимът от Бело Оризонте е убедителен лидер в класирането и се нуждае само от точка в оставащите три мача, за да ликува с титлата. Единственият преследвач на "черно-белите" е загубилият финала за Копа Либертадорес Фламенго, който изостава на 11 точки, но е и с мач по-малко.

Атлетико беше в серия от 5 поредни победи, преди равенството 2:2 срещу Палмейрас преди няколко дни. Мачът имаше голяма стойност и за Флуминензе, който се бори за местата, даващи право на участие в Копа Либертадорес.

Флу поведе в 14-ата минута с гол на Маноел. 31-годишният защитник засече с глава центриране на Марлон и направи безпомощен вратаря Еверсон. Домакините претендираха за засада, но такава нямаше. Атлетико отговори с мощен шут на Хълк, спасен от Маркуш. Другата звезда в нападението на "черно-белите" Диего Коща също беше активен, но няколко негови изстрела не попаднаха в целта.

В средата на полувремето след единоборство с Диего Коща защитник на Флуминензе игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Хълк стреля безпощадно от бялата точка и изравни. До почивката Жаир пропусна да даде преднина на Атлетико, като от чиста позиция шутира над вратата.

През второто полувреме домакините доминираха и заслужено стигнаха до победата. Хълк още веднъж показа класата си с перфектно изпълнен пряк свободен удар в 60-ата минута и вече има 17 гола, с които оглавява листата на стрелците в Серия "А". При удара на 35-годишния нападател топката леко се отклони от футболист в стената и заблуди вратаря Маркуш.

На 3 декември Атлетико МГ гостува на застрашения от изпадане Баия и дори при равенство ще си гарантира титлата. В последните два кръга тимът на старши треньора Кука ще посрещне Брагантино и ще гостува на Гремио.