Атлетико Минейро спечели с лекота срещу Коринтианс и направи поредна крачка към титлата в Бразилия

Атлетико Минейро надви Коринтианс с 3:0 като домакин и направи поредна решителна крачка към титлата в бразилското първенство по футбол. "Бяло-черните" са с актив от 68 точки и водят с десет пред отбора на Палмейрас, който победи Атлетико Гоянензе с 4:0. Диего Коща изведе лидерите в Серия "А" напред в резултата в 14-ата минута с удар от далечно разстояние, а Кено увеличи преднината на Атлетико шест минути след началото на второто полувреме със силен шут от границата на наказателното поле. Хълк вкара трети гол в добавеното време и оформи крайното 3:0, с което Атлетико спечели 13-а поредна победа в първенството. Това е най-дългата подобна серия в Бразилия от въвеждането на новия формат през 2003-а година.

Рафаел Вега пък вкара гол и записа две асистенции при победата на Палмейрас срещу Гоянензе. Той и Рони се разписаха през първото полувреме, а Густаво Скарпа от дузпа и Брено Лопес бяха точни след почивката. Палмейрас спечели за шести пореден път.