Лестър и Уотфорд сътвориха истинско шоу с шест гола за феновете под непрекъснатия сняг

Лестър и Уотфорд сътвориха истинско шоу за феновете пред непрекъснатия и доста силен снеговалеж над “Кинг Пауър Стейдиъм”, но в крайна сметка “лисиците” спечелиха с 4:2 срещу “стършелите” Попаденията за играчите на Брендън Роджърс бяха дело на Джеймс Мадисън (16’), Джейми Варди (34’, 42’) и Адемола Луукман (68’), а за гостите точни бяха Джошуа Кинг (30’от дузпа) и Денис Бонавентюр (61’).

Лестър откри резултата в 16-ата минута, когато силно изпълнение на фал, когато топката прехвърли цялата отбрана на “стърпелите и достигна до Джеймс Мадисън и той нямаше проблем да отбележи за 1:0.

В 23-ата минута футболистите на Клаудио Раниери достигнаха до добра възможност след удар на Еманюел Денис, но топката се отби в лявата греда и отиде в ръцете на Шмайхел. Те все пак достигнаха до равенството в 30-ата минута, когато Джош Кинг изравни до дузпа отсъдена за нарушение именно срещу Денис от страна на Бубакари Сумаре.

Радостта на Уотфорд обаче трая само пет минут, след като в 35-ата Джейми Варди отново изведе “лисиците” напред. Дълго подаване от страна на Шмайхел от половината на домакините прати топката пред наказателното поле, там Мадисън се добра до нея след кратък карамбол и изведе нападателя в наказателното поле, а Варди отново демонстрира отличната си скорост и реализира за 2:1.

Отново комбинация между двамата играчи донесе ново попадение за домакините в 41-ата минута. Плеймейкърът центрира от корнер, а нападателят изпревари своя персонален пазач и с премерен удар прати топката в мрежата за трети път.

Уотфорд намали изоставането си в 61-ата минута, когато Денис Бонавентюр изпревари Тимоти Кастан за една топка подценена от защитника, напредна и се разписа сам срещу вратаря. Лестър отново не чака много и само шест минути по-късно отново си върна преднината от две попадения. Люк Томас пое в центъра на терена една изчистена топка, напредна и изведе отлично Адемола Луукман, а той само след няколко докосвания я прати в мрежата за 4:2, което в крайна сметка се оказа и крайният резултат от срещата.