Пропуски спряха Брайтън срещу Лийдс

Брайтън създаде много положения, но не успя да отбележи гол в домакинството си на Лийдс. Срещата завърши 0:0, а "чайките" вече девет поредни мача са без победа. Въпреки това тимът на Греъм Потър е на осмо място и изостава на 5 точки от четвъртия Уест Хам.

През първото полувреме Мелие отклони удар на Леандро Тросар в страничния стълб. Брайтън имаше огромно предимство, а най-добрите възможности бяха пропуснати от Нийл Мопе, който не намери целта при два изключително добри шанса.

Лийдс създаде малко в предни позиции, но Тайлър Робъртс на два пъти бе спрян от Роберт Санчес в последните 10 минути. Йоркшърци са точно над зоната на изпадащите с актив от 12 точки.