Норич остана непобеден в трети пореден мач и разочарова Уулвърхамптън

Норич не успя да се справи с гостуващия Уулвърхамптън и двата тима завършиха наравно 0:0 в мач от 13-ия кръг на Премиър лийг. “Канарчетата” имаха възможност да постигнат трета поредна победа в първенството, което не им се е случвало от декември 2012-а година, но така и не успяха да се справят с тази задача.

Вълците започнаха доста по-активно и създадоха няколко опасности пред врата на Тим Крул, но нидерландският страж не допусна да бъде пробит. С течение на времето футболистите на Дийн Смит се окопитиха и на свой ред изнесоха играта в малко по-предни позиции. Апогей на това бе ситуацията в последната минута на първата част, когато когато Бенджамин Гибсън осъществи отлично двойно подаване със свой съотборник и се озова на отлична позиция в наказателното поле, но изстрелът му бе отразен от Жозе Са.

Уулвс се опита да е по-активен и в началото на второто полувреме, но контраатаките на домакините изглеждаха доста по-опасни, а Теему Пуки и Милот Рашица бяха близо до откриване на резултата. Футболистите на Бруно Лаже най-вече в лицето на Раул Хименес протестираха бурно в 87-ата минута за дузпа, когато той падна в наказателното поле след съприкосновение с бранител, но съдията бе категоричен, че нарушение няма.

В крайна сметка Норич, който е 19-и, спечели седма точка от последните си три мача и вече има 9, колкото и 18-ия Бърнли. Уулвърхамптън се намира на 6-ото място с 20 точки.