Сампдория отнесе Верона след почивката

Сампдория постигна втора поредна победа в Серия “А” и поне за малко се отдалечава от опасната зона. Този път “моряците” сразиха Верона с 3:1 на свой терен в среща от 14-ия кръг. На тях им се наложи да правят обрат, тъй като след първата част изоставаха с 0:1, но изиграха изключително второ полувреме, в което нанизаха три попадения. Така отборът показа, че е излязъл от мини кризата, в която изпадна след три поредни поражения.

Рикошет в тялото на Мая Йошида направи вратаря Емил Аудеро безпомощен в 37-ата минута след удар на Адриен Тамезе, като голът беше записан на името на играча на Верона.

След паузата обаче Ил Дория се разигра и изравни чрез прекрасно изпълнение на Антонио Кандрева в 51-вата минута. След това бившият национал на Италия дори асистира на Албин Екдал за 2:1 в 77-ата минута.

Точка на спора сложи Никола Муру в последната минута с прецизен шут по диагонала.

Загубата разваля силната серия на Верона при новия наставник Игор Тудор. Победа днес щеше да вкара тима в топ 6.