Страхотен мач в Благоевград! Национал се развихри с хеттрик срещу Пирин

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна важен успех с 3:2 над Пирин (Благоевград) в сблъсък от 16-ия кръг на efbet Лига. В герой за гостите се превърна Георги Минчев, който заби хеттрик във вратата на "орлетата". Попаденията за домакините пък бяха дело на Станислав Костов и Станислав Манолев.

Двубоят започна много равностойно без сериозни положения. Все пак в 18-ата минута гостите пропуснаха първата добра възможност. Бирсент Карагарен проби отдясно, след което се опита да намери Георги Минчев в наказателното поле, но подаването му беше твърде силно за нападателя.

В 29-ата минута Станислав Костов откри резултата на стадион "Христо Ботев". Нападателят напредна и отправи удар, който беше блокиран от Биков. Стрелецът на "орлетата" се ориентира бързо в ситуацията и с мощен шут от близка дистанция не остави никакви шансове на Лукас Рейдър.

В 42-ата минута Лукас Салинас проби през центъра и отправи удар. Топката срещна тялото на Бодуров и Хенгелман улови.

В 52-ата минута Антон Карачанаков завъртя добре Кристиан Гомис, но ударът му с десния крак попадна право в ръцете на стража на гостите.

В 58-ата минута "смърфовете" изравниха резултата. Первиз Умарбаев центрира перфектно в наказателното поле към Георги Минчев, който успя да изпревари Николай Бодуров, след което майсторски насочи топката в мрежата на Пирин.

Гостите от Пловдив направиха пълен обрат в 62-ата минута, когато отново Георги Минчев се превърна в главно действащо лице. Димитър Илиев пусна остър пас в наказателното поле към нападателя на тима, който от близка дистанция заби своя седми гол от началото на сезона в efbet Лига.

В 69-ата минута Димитър Илиев опита шут от далечна дистанция, но право в ръцете на Ник Хенгелма.

В 79-ата минута Станислав Костов бе близо до изравнителното попадение. Нападателят на домакините отправи удар от няколко метра, но покрай вратата.

Две минути преди края на срещата Бирсент Карагарен спечели дузпа, която бе майсторски реализирана от Георги Минчев, който заби своя хеттрик в Благоевград.

Секунди по-късно Иван Тасев спечели дузпа и за Пирин. Зад топката застана Станислав Манолев, който също не пропусна да запише името си сред голмайсторите.

В последните секунди на мача "орлетата" опитаха да стигнат до точката, но защитата на Локомотив се справи и заслужено спечели трите точки.

С успеха пловдивчани събраха 23 точки и излязоха на шесто място във временното класиране. Пирин е предпоследен с 12 пункта.

ПИРИН – ЛОКОМОТИВ (ПД) 2:3

1:0 Костов (29)
1:1 Минчев (58)
1:2 Минчев (62)
1:3 Минчев (88-дузпа)
2:3 Манолев (90-дузпа)

Стартови състави:

Пирин: 12. Ник Хенгелман, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 29. Станислав Костов, 11. Станислав Манолев, 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев

Локомотив: 71. Лукас Рейдър, 2. Олексий Биков, 5, Мартин Паскалев, 3. Кристиан Гомис, 6. Емил Янчев, 39. Первиз Умарбаев, 33. Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев, 10 Георги Минчев