"Соколите" полетяха към върха във Втора лига след обрат срещу Монтана

Спартак (Варна) постигна пълен обрат срещу Монтана в един от най-интригуващите мачове от 19-ия кръг във Втора лига и поне временно излезе на върха в таблицата. "Соколите" се наложиха у дома с 2:1, след като на почивката изоставаха в резултата.
Владимир Айтов даде преднина на гостите в 28-ата минута, но през второто полувреме само в рамките на 120 секунди Спартак стигна до успеха. Иван Колев и Янчо Андреев се разписаха съответно в 65-ата и 67-ата минута.

Това е пета поредна шампионатна победа за "соколите", благодарение на която се изкачват на първа позиция с актив от 42 точки. От другата страна, Монтана прекъсна серията си от 6 последователни мача без поражение и пропусна да се доближи до Топ 4. Тимът на Светлан Кондев остава осми с 29 пункта.

Първата по-интересна ситуация в мача се откри пред гостите. Цеков, Уамри и Айтов последователно опитаха да преодолеят Станислав Нисторов, но стражът на Спартак се отчете със страхотно тройно спасяване.

Последва затишие на игрището, за да дойде 28-ата минута. Акция отляво на гостите премина през краката на Димитър Буров, който намери Владимир Айтов фронтално пред рамката на "соколите". Полузащитникът веднага намери мрежата зад Станислав Нисторов със силен и точен удар - Монтана поведе с 1:0!

Само 40 секунди след почивката капитанът на домакините Янчо Андреев добре пое топката на границата на наказателното поле и стреля от движение, но мощният му изстрел профуча над вратата.

Малко след като измина час игра Спартак бе близо до изравнително попадение. Иван Пенев засече с глава центиране от корнер и отклони топката към непокрития Иван Колев, който от непосредствена близост не намери очертанията на вратата.
Секунди по-късно Колев обаче се реваншира на своите съотборници и от воле прониза противниковата мрежа, за да изравни резултата.

Това даде импулс в играта на "соколите", които стигнаха до пълен обрат в 67-ата минута. Янчо Андреев засече центриране от пряк свободен удар и с глава насочи топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на Ферди Мюмюнов.

В 75-ата Йордан Йорданов стреля с глава, но ударът му се оказа прекалено слаб, за да затрудни Станислав Нисторов. 5 по-късно Иван Пенев бе близо до това да си отбележи куриозен автогол, след като засече прострелно центриране към вратарското поле, но за негово щастие кълбото премина над горната греда.

СПАРТАК (ВАРНА) 2:1 МОНТАНА

0:1 Владимир Айтов (28)
1:1 Иван Колев (65)
2:1 Янчо Андреев (67)

СПАРТАК (ВАРНА): 1. Нисторов, 2. Боев, 83. Пенев, 19. Борисов, 6. Луго, 17. Илиев, 10. Андреев (К), 13. Исуф, 11. Митев, 27. Колев, 9. Сабри

МОНТАНА: 1. Мюмюнов, 21. Башлиев, 3. Михов (К), 14. Буров, 33. Цонков, 13. Йорданов, 7. Мартис, 22. Каменов, 20. Цеков, 10. Айтов, 24. Уамри