Рома си спомни как се побеждава в Европа

След два тежки мача срещу Бодьо/Глимт и срамна загуба от норвежците Рома смачка украински Зоря (Луганск) за втори път в Лигата на конференциите. Отборът на Жозе Моуриньо спечели с 4:0 на "Олимпико", а една от основните причини бе, че португалецът заложи на титулярите си. С тази победа "римляните" си осигуриха място в следващата фаза на турнира, тъй като оставиха Зора на 4 точки зад себе си, но изостават на точка от Бодьо/Глимт. Последен в група С е ЦСКА-София, който в последния си мач приема Рома в България.

Карлос Перес откри резултата в 15-ата минута, а Николо Дзаниоло удвои след половин час игра. Малко преди почивката Жордан Верету пропусна дузпа. Тами Ейбрахам отговори на критиките, че не бележи достатъчно, с два гола през втората част, като второто попадание дойде след задна ножица на англичанина.

Рома започна на високо темпо от самото начало и в първите секунди Мхитарян стреля неточно от добра позиция. Малко по-късно Ейбрахам пропусна след ново отлично подоване на Дзаниоло. Гостите отговориха с великолепен удар на Швек, но Руи Патрисия спаси. "Римляните" поведоха в 15-ата минута, когато Перес бе изведен от Ел Шарауи и откри резултата.

Удар на Дзаниоло бе отразен от вратаря на украинците, но в 33-ата минута италианският национал се разписа. След отлична работа на Верету 22-годишният талант направи резултата 2:0. Малко преди почивката домакините пропуснаха да увеличат аванса си. Кабаев повали Перес в наказателното поле, но Верету пропусна отсъдената дузпа.

През второто полувреме Рома продължи да има сериозно предимство. Тами Ейбрахам се разписа в 46-ата минута след пробив на Дзаниоло, който го намери пред опразнената врата. Секунди по-късно англичанинът пропусна от добра позиция. Интригата в двубоя бе приключила, а "вълците" доиграха мача спокойно и с желание за още голове. В 75-ата минута след рикошет топката дойде отлично за задна ножица на Ейбрахам, който веднага след това бе сменен от Моуриньо.