Мура попари десетима от Тотнъм с гол в добавеното време, класирането на "шпорите" е под въпрос

Класирането на Тотнъм за елиминациите на Лигата на конференциите е поставено под въпрос, след като днес лондончани допуснаха много изненадваща загуба с 1:2 в гостуването си на Мура. По същото време Рен и Витес направиха 3:3. Това означава, че френският тим си гарантира първото място в група "G" с актив от 11 точки, докато Витес и Тотнъм имат по седем. В момента обаче нидерландският отбор е на втората позиция. В последния кръг Тотнъм приема Рен, докато Витес домакинства на Мура.

Антонио Конте бе направил цели девет промени в сравнение с двубоя с Лийдс през уикенда. Единствено Джафет Танганга и Хари Кейн запазиха местата си. Пиерлуиджи Голини бе на вратата на лондончани. Мат Дохърти, Джо Родън, Давинсон Санчес, Райън Сесеньон, Оливър Скип, Танги Ндомбеле, Деле Али и Брайън Хил също започнаха.

Тези промени се отразиха на представянето на "шпорите" още в самото начало. В 11-ата минута Хорват даде преднина на домакините, след като проби отдясно, влезе навътре, справи се със Санчес и с много красив удар в горния далечен ъгъл откри резултата.

В 32-рата минута Антонио Конте получи втора лоша новина, след като неговият отбор остана с човек по-малко заради това, че Райън Сесеньон без изгонен заради втори жълт картон.

Единствената по-добра възможност за Тотнъм преди почивката бе удар на Кейн в 37-ата минута, преминал на сантиметри встрани.

В 54-тата Конте пусна Сон, Моура, Дейвис и Дайър, което веднага промени облика на Тотнъм. Сон направи добър рейд, но ударът му бе избит от Обрадович. Малко след това Кейн засече с глава от корнер, но отново стражът на Мура се намеси.

В 72-рата минута Хари Кейн изравни резултата, след като получи от Моура и от малък ъгъл елегантно копна топката над Обрадович.

Тотнъм не успя да стигне до пълен обрат, но вместо това допусна загуба в добавеното време. Мароса бе изпуснат, Санчес не успя да се намеси добре в защита, след което резервата на Мура стреля, топката рикошира в бранител и влезе във вратата на Голини за крайното 2:1.

По същото време Рен и Витес направиха зрелищно 3:3 във Франция. Домакините взеха добър аванс от два гола, които отбелязаха до 39-ата минута. И двете попадения реализира Гаетан Лаборд, В деветата минута той бе изведен от Терие и стреля в ъгъла, а половин час след това засече от въздуха подаване на Биргер Мелинг. Витес се върна в мача в 43-тата минута след хубав удар от далечна дистанция на Даан Хаусман. В 69-ата Лаборд оформи своя хеттрик след нисък изстрел, който рикошира в гредата и влезе във вратата за 3:1. Четвърт час преди края обаче Витес отново намали чрез Томас Бюйтинк, който се възползва от страхотно подаване на Витек. Гостите се добраха до точката в 90-ата минута след гол на Лиос Опенда. Този резултат удовлетвори и двата отбора, защото Рен си осигури първото място, докато Витес запази шансове за втората позиция.