Гергана Димитрова и Алба-Блаж на 1/8-финал за Купата на CEV

Волейболната националка Гергана Димитрова и нейният Волей (Алба-Блаж) се класираха за 1/8-финалите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Димитрова и съотборничките й надиграха у дома унгарския Вашаш Обуда (Будапеща) с категоричното 3:0 (25:19, 25:18, 25:21) в мача-реванш от 1/16-финала помежду им, игран тази вечер в Сибиу.

По този начин след две победи с 3:1 и 3:0 гейма, Алба-Блаж продължава напред към 1/8-финалите на турнира. Там румънският тим ще срещне гръцкия ПАОК (Солун), който пък отстрани белгийския Астерикс Аво (Беверен) след победи с 3:0 и 3:2 гейма.

Гери Димитрова игра стабилно цял мач за своя тим и стана втора по резултатност с 11 точки (2 блока, 41% ефективност в атака и 69% позитивно посрещане) за успеха. Толкова реализираха и Виктория Русу и Йована Кочич. Олга Странджали пък добави 12 точки (1 блок, 46% ефективност в атака и 76% позитивно посрещане) за победата. За гостите от Вашаш Юлия Бойко завърши с едва 8 точки.

Снимки: CEV.EU