Марица не успя срещу Безие на старта в Шампионската лига🏐

Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) загуби първата си среща за този сезон в груповата фаза на Шампионската лига. Момичетата на Борислав Крачанов загубиха като гости от френския Безие с 0:3 (21:25, 20:25, 16:25) в мач от Група D, игран тази вечер в "Арена Нарбон".

Първата част на двубоя започна равностойно и се стигна до 9:9. Безие успя да поведе с три точки при 18:15 и Борислав Крачанов поиска тайм-аут. Вицешампионът на Франция успя да вземе първия гейм след 25:21. Във втората част домакините успяха да дръпнат с три точки при 10:7. Стигна се до 15:11, а Безие взе втория и гейм след 25:20. Страхотно започна третия гейм за българските шампионки и те поведоха с 6:3, но постепенно френският тим изравни и поведе в резултата. Стигна се до 18:14, а след 25:16 Безие спечели мача в своя полза.

Най-резултатна за Марица стана Силвана Чаушева с 12 точки (39% ефективност в атака), а Симона Димитрова добави още 11 точки (2 блока, 2 аса, 41% ефективност в атака и 14% позитивно посрещане).

Анхела Лейва от Безие беше избрана за MVP на мача, след като стана най-резултатна за победителките с 18 точки (1 блок, 52% ефективност в атака и 17% позитивно посрещане).

В следващия си мач от групите на Шампионската лига маричанки ще са домакин на 8 декември в зала "Колодрума" на турския гранд Фенербахче Опет (Истанбул), който е домакин утре на руския Динамо-АК Барс (Казан) в първата си среща от турнира.

Следващата среща на Марица пък е в събота (27 ноември) - гостуване на Берое (Стара Загора) в 5-ия кръг на женската "Демакс" лига.

БЕЗИЕ (БЕЗИЕ, ФРАНЦИЯ) - МАРИЦА (ПЛОВДИВ, БЪЛГАРИЯ) 0:3 (21:25, 20:25, 16:25)

БЕЗИЕ: Бри Кинг, Бианка Куньо 11, Анхела Лейва 18, Маяра Басо 5, Джейси Сото 8, Бианка Фариол 7 - Александра Рошел-либеро (Хилъри Хоу 2, Полен Балфет-либеро)

Старши треньор: ФАБИЕН СИМОНДЕТ

МАРИЦА: Кристина Гунчева, Силвана Чаушева 12, Симона Димитрова 11, Александра Миланова 9, Николина Ашчерич 2, Дима Ушева 3 - Ивелина Монова-либеро (Лора Славчева, Добрина Христоскова, Боряна Ангелова, Ива Дудова, Мила Пашкулева-либеро)

Старши треньор: БОРИСЛАВ КРАЧАНОВ.

Снимки: CEV.EU