Реал Мадрид взе сладко отмъщение срещу Шериф

Отборът на Реал Мадрид взе сладко отмъщение срещу молдовския Шериф, след като постигна убедителен успех като гост с 3:0 в двубой от петия кръг на група D на Шампионската лига. В първия мач между двата тима в Мадрид Реал допусна шокираща загуба с 1:2.

С успеха тази вечер мадридчани събраха 12 точки и си осигуриха участие в следващата фаза на турнира, докато Шериф ще продължи участие в Лига Европа.

Резултатът за "белия балет" откри Дейвид Алаба в 30-ата минута. В добавеното време на първата част Тони Кроос удвои аванса на гостите. Малко след почивката Карим Бензема направи резултата класически в полза на Реал.

Треньорът на "белия балет" Карло Анчелоти бе направил една важна промяна в стартовия състав, като от първата минута започва Родриго вместо Марко Асенсио.

Двубоят започна с превъзходство на гостите от Мадрид, които създадоха няколко добри възможности в началните минути. В 8-ата минута Карим Бензема беше на удобна позиция, но загуби топката след подаване на Родриго. Две минути по-късно и пред Тони Кроос се откри добра възможност, но стражът на Шериф Атанасиадис се справи. Малко по-късно Бензема успя да вкара топката в мрежата, но попадението беше отменено поради засада на французина.

Атаките на гостите продължиха и така се стигна до 18-ата минута, когато след удар на Родриго се наложи вратарят на домакините да се намесва блестящо, за да предотврати попадение. В 23-ата минута Лука Модрич прати топката перфектно в наказателното поле на Шериф, но отбраната на домакините беше внимателна и предотврати опасността. Играта беше прекъсната в 29-ата минута, след като Каземиро получи травма и се наложи влизането на медицинския екип на Реал Мадрид. В крайна сметка резултатът беше открит в полза на гостите в 30-ата минута, когато Дейвид Алаба се възползва от грешка в отбраната на Шериф след пряк свободен удар и се разписа във вратата на молдовския тим.

Играта на Реал Мадрид определено се получаваше, докато домакините започнаха да действат по-грубо. В 41-ата минута Даниел Карвахал стреля от въздуха, но топката мина на сантиметри от вратата. Реферът даде една минута добавено време, като от това се възползваха гостите. Родриго намери перфектно Тони Кроос на границата на наказателното поле, който с чудовищен удар удвои резултата.

След почивката темпото поспадна, което беше очаквано, след като Реал предреши изхода на мача. Гостите обаче съвсем не се бяха отказали да търсят още попадения и успяха да постигнат целта си в 56-ата минута. Тогава френският ас на гостите Карим Бензема получи чудесен пас от сънародника си Ферлан Менди на границата на наказателното поле и с хубав удар направи 3:0. Това беше пети гол от пет мача в ШЛ за Бензема през сезона. Той е вкарал и 15 попадения и е дал осем асистенции в 17 мача за Реал във всички турнири през кампанията и претенциите му за "Златната топка" са доста основателни.

Домакините се вдигнаха на щурм в търсене на поне почетен гол и бяха близо до отбелязването му в 68-ата минута. Тогава Тибо Куртоа отрази опасен удар на Адама Траоре. Само минута по-късно и Себастиен Тил опита късмета си, но топката срещна лявата греда.

Влезлият като резерва Марко Асенсио можеше да направи резултата още по-убедителен в полза на Реал минута преди края на редовното време, но стражът на Шериф отрази удара му. В крайна сметка резултатът се запази и така Реал продължава напред, като съдбата на първото място ще се реши в последния кръг. Тогава мадридчани се изправят у дома срещу Интер в директен сблъсък.

Шериф - Реал Мадрид 0:3
0:1 - Алаба 30
0:2 - Кроос 45
0:3 - Бензема 56

Шериф: Атанасиадис, Костанца, Арболеда, Дуланто, Кристиано, Тил, Адо, Траоре, Коловос, Фелипе, Кастанеда

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Милитао, Алаба, Менди, Кроос, Каземиро, Модрич, Родриго, Бензема, Винисиус.