Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) /Почивка/ 1:0

Ман Сити взе заслужен реванш от ПСЖ, Меси, Мбапе и Неймар също са на 1/8-финал

Манчестър Сити си върна на Пари Сен Жермен за загубата на "Парк де Пренс" през септември, побеждавайки с 2:1 парижани на своя "Етихад Стейдиъм". С този успех, който бе напълно заслужен, тимът на Джосеп Гуардиола си гарантира първото място в група "С". ПСЖ пък със сигурност ще завърши на втората позиция. Английският шампион имаше пълна доминация през първото полувреме, но пропусна да вземе преднина. Вместо това, Килиан Мбапе откри резултата в 50-ата минута. Манчестър Сити обаче не се стъписа и успя да стигне до пълен обрат след голове на Рахийм Стърлинг (63') и Габриел Жезус (76'). След този резултат "гражданите" имат вече 12 точки, докато парижани са с 8. РБ (Лайпциг) и Брюж имат по четири и в последния кръг ще водят индиректна битка за това кой ще играе в Лига Европа през пролетта. Германският тим ще приеме Сити, докато белгийците гостуват на ПСЖ.

Гуардиола направи три промени в сравнение с мача с Евертън през уикенда. Диаш, Зинченко и Марез стартираха. Лапорт и Палмър остнаха на пейката, а Фил Фоудън дори не беше в групата. Джак Грийлиш също го нямаше, тъй като не бе възстановен от контузията си. Зинченко беше част от халфовата линия на домакините.

Меси, Неймар и Мбапе започнаха в атомната атака на ПСЖ. Серхио Рамос, който за първи път попадна в групата на парижани и днес можеше да запише първи минути от месец май, остана на пейката за началото и така и отново не дебютира. Кейлор Навас стартира на вратата, а Ерера и Паредес действаха като вътрешни халфове.

"Гражданите" тотално надиграха парижани през първата част, но отново не успяха да реализират положенията си, както се случи и в мача на "Парк де Пренс". Самоотвержената игра на бранителите на ПСЖ спираха домакините. Още в петата минута удар на Родри с глава бе изчистен пред голлинията от Кимпембе. В 19-ата Хакими бе последна преграда пред Марез, а в 33-тата минута силен удар на Илкай Гюндоган срещна дясната греда. Секунди след това и Кейлор Навас трябваше да се намесва след нисък шут на Марез към далечния ъгъл.

ПСЖ трудно изнасяше топката и тя почти не стигаше до триото в атака. Гостите трудно успяваха да преодолеят пресата на Сити, когато имаха шанс да владеят топката.

Въпреки че изпитваше доста трудности през първата част, ПСЖ отново показа добра ефективност и в 50-ата минута излезе напред в резултата, не без доза късмет. Неймар и Меси комбинираха добре, след което центриране на аржентинеца рикошира щастливо в бранител на Сити и се озова на пътя на Мбапе, който стреля между краката на Едерсон.

В 62-рата минута Навас изби удар от малък ъгъл на Марез, след което Маркиньос изчисти. Минута по-късно Сити изравни резултата. Родри намери много добре Уокър, който центрира в наказателното поле, където Жезус отклони към Стърлинг. Последният засече на далечната греда за 1:1.

В 73-тата минута Неймар пропусна страхотен шанс за втори гол, след като бе останал сам срещу Едерсон, но стреля встрани. "Гражданите" наказаха този пропуск в 76-ата минута, когато след много добра атака Марез центрира към далечната греда, където Бернардо Силва реши вместо да стреля, да пусне много меко подаване към Жезус, който стреля в далечния ъгъл за 2:1.

До края ПСЖ не успя да наложи натиск и се задоволи с второто място в групата.