Спартак отново удари Наполи и превзе върха

Спартак (Москва) победи с 2:1 Наполи на "Откритие Арена", благодарение на което измести италианския тим от първото място в група "С" на Лига Европа. Студеното и снежно време в руската столица със сигурност помогна на домакините, но и те положиха достатъчно усилия, за да спечелят важните три точки и да изпреварят днешния си съперник благодарение на по-добрите си показатели в директните мачове. Иначе двата отбора имат по седем точки.

Московчани, които изиграха силно първо полувреме, поведоха още в третата минута след гол от дузпа на Александър Соболев. Нападателят на домакините удвои в 28-ата, когато засече с глава центриране на Виктор Моузес.

След почивката Наполи натисна. Гол на Ди Лоренцо бе отменен заради засада, а вратарят на Спартак Александър Селихов направи няколко важни спасявания. Наполи владееше много повече топката и атакуваше доста по-масирано през втората част и логично върна един гол в 64-тата минута, когато Елиф Елмас засече с глава много добро центриране на Петаня. До края обаче Наполи не може да наложи натиск, с който да вземе нещо повече от този двубой. Така "партенопеите" допуснаха второ поредно поражение, след като преди няколко дни загубиха за първи път и в Серия "А" през този сезон, отстъпвайки на шампиона Интер.

Така Спартак записа дубъл над Наполи, след като победи тима на Лучано Спалети и като гост. Битката в групата остава изключително завързана, тъй като разликата между Спартак и Лестър, които в момента са на първото и последното място, е само две точки. Утре "лисиците" приемат Легия в другия мач от предпоследния кръг и при успех ще излязат на върха.