Калгари изравни лидерите в НХЛ след категорична победа над Чикаго

Отборът на Калгари Флеймс записа своята 12-а победа от началото на сезона в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), след като се наложи с категоричното 5:2 над гостуващия тим на Чикаго Блекхоукс.

Дилън Дуде изведе домакините напред 79 секунди след началото на срещата, преди Брендън Хагел да изравни 63 преди средата на първата част. 3:06 след нея Милан Лучич отново даде аванс на домакините, който те задържаха до първата почивка. Във вторите 20 минути падна само едно попадение, като то бе дело на Рийс Джонсън, който направи резултата 2:2 със своя първи гол в кариерата в НХЛ.

Три безответни попадения на Матю Качък, Тревър Люис и Джони Годроу в последните 5:35 на срещата обаче решиха спора в нея в полза на Калгари. По този начин тимът от Албърта успя да изравни по брой точки лидерите в Лигата Каролина и Флорида с по 29. Канадският състав обаче е един от само двата отбора играли по 20 срещи от началото на кампанията, докато Хърикейнс са със 17, а Пантърс с 18.

В същото време Флеймс водят с три пункта на Едмънтън в подреждането в Тихоокеанската дивизия и Западната конференция, но Ойлърс също имат изиграни 18 двубоя. За Калгари сега предстоят няколко дни на отдих преди в неделя от 05:00 часа българско време да приемат състава на Уинипег Джетс в изцяло канадски двубой в НХЛ.

За Чикаго пък поражението е общо 13-о в 19 двубоя, което им отрежда предпоследното седмо място в Централната дивизия с едва 14 точки. Зад тях е единствено съставът на Аризона, който има актив от 10 пункта след изиграни 19 мача, в които допусна цели 15 загуби. В следващата си среща Чикаго ще приеме дивизионния си съперник Сейнт Луис Блус, който записа минимална победа с 1:0 в първия двубой между двата тима за сезона на 31 октомври. Тогава обаче двата тима се изправиха един срещу друг в Сейнт Луис, а сега това ще се случи в United Center в петък от 20:00 часа българско време.