Дузпа в добавеното време гарантира, че Зенит ще играе в Европа и през пролетта

Зенит (Санкт Петербург) се добра до изключително важно равенство 1:1 в гостуването си на Малмьо от 5-ия кръг в група "Н" на Шампионската лига. Двата тима изиграха доста луд мач, в който имаше какво ли не - два гола, две дузпи, ВАР, червен картон и драма в добавеното време. В крайна сметка обаче късметът се усмихна на руснаците, които с това реми си гарантираха, че ще завършат на 3-ото място в групата и ще продължат в Лига Европа през пролетта.

Мачът започна добре за домакините, които откриха резултата в 28-ата минута с попадение на Сьорен Рийкс.

След това обаче Зенит заигра по-активно в търсене на изравняване. В 50-ата минута гостите получиха дузпа, но Артьом Дзюба пропусна от бялата точка.

След това в 61-ата минута Дзюба бе на път да се реваншира, след като отбеляза гол, но той не бе зачетен заради засада след намесата на ВАР.

В 73-ата минута гостите поискаха втора дузпа, но този път ВАР убеди съдията, че няма такава.

В 86-ата минута руският шампион остана в намален състав, след като Дмитрий Чистяков получи втори жълт и червен картон.

Дори и с човек по-малко обаче гостите стигнаха до изравняване. В 89-ата минута футболист на гостите бе съборен в наказателното поле и в първия момент съдията не реагира. След това обаче той разгледа ситуацията с ВАР и реши, че този път трябва да посочи бялата точка. Ярослав Ракицкий изпълни наказателния удар и реализира за крайното 1:1.

С това равенство Зенит остава на 3-ото място в групата с 4 точки и няма как да бъде изместен от тази позиция. Малмьо пък вече знае, че ще завърши на последното 4-о място, където е и в момента с 1 точка.