Зенит разгроми тима на Кержаков

За трети път в последните си 4 мача в първенството Зенит вкара 4 или повече гола. Днес питерци разгромиха с 5:1 новака в Премиер лигата Нижний Новгород и дръпнаха с 6 точки пред втория в класирането Сочи преди останалите двубои от 15-ия кръг. Артьом Дзюба отново беше над всички за състава на Сергей Семак, а гостите играха с човек по-малко цяло второ полувреме след червен картон на бившия халф на Литекс и ЦСКА Петрус Бумал.

Зенит поведе в 24-ата минута, когато Дзюба с пета подаде към Малком и бразилецът от упор разстреля Артур Нигматулин. Десет минути по-късно Александър Ерохин центрира и Дзюба отблизо вкара за 2:0.

В 39-ата минута Нижний Новгород върна едно попадение чрез Александър Козлов, но това беше всичко хубаво, което сътвориха гостите в мача. В 43-ата минута Бумал беше изгонен за втори жълт картон, а точно преди почивката Дзюба се възползва от асистенция на Малком и до голяма степен сложи край на интригата.

През второто полувреме за Нижний Новогород игра бившият защитник на Локомотив (Пловдив) Лукас Масоеро, който замени Кирил Косарев. В 59-ата минута Зенит организира бърза контра. Топката стигна до Малком, а той реши да подаде на Дзюба, вместо да стреля. За тарана не беше проблем да оформи хеттрика си - 4:1.

Последното попадение във вратата на Нигматулин беше дело на Дмитрий Чистяков в 88-ата минута. С успеха Зенит си гарантира първото място след изиграването на мачовете от първия полусезон.

Нижний Новгород, който е воден от легендата на Зенит Александър Кержаков, заема 13-а позиция с 14 точки. Любопитното е, че днес на вратата на домакините беше братът на бившия руски национал - Михаил.