Прометей и Иван Петков започнаха със загуба в групите на ШЛ

Воденият от бившия вече селекционер на България Иван Петков украински отбор на Прометей (Днипро) започна със загуба в груповата фаза на най-силния европейски клубен турнир - Шампионската лига за жени. Момичетата на Иван Петков паднаха като гости на руския гранд Локомотив (Калининград) с 0:3 (21:25, 19:25, 23:25) в първия си мач от Група А на турнира, игран тази вечер. Заради политическото напрежение между Русия и Украйна, срещата се игра в Двореца на спорта "Уручие" в беларуската столица Минск пред около 750 зрители.

16 Локомотив (Калининград) - Прометей (Днипро) 3:0 🏐

И трите български националки, които са част от състава на Прометей - Лора Китипова, Нася Димитрова и Жана Тодорова, играха цял мач. Димитрова завърши със 7 точки (2 блока и 50% ефективност в атака), а Лора Китипова добави още 4 точки (1 блок, 1 ас). Жана Тодорова пък приключи с 54% позитивно и 15% перфектно посрещане.

Най-рузултатна за Прометей отново стана кубинката Хайди Казанова с 18 точки (2 аса и 50% ефективност в атака), но и нейните усилия не помогнаха.

За тима на Локомотив полската звезда Малвина Смажек заби 16 точки (4 блока и 40% ефективност в атака), а Екатерина Евдокимова добави още 14 точки (5 блока!, 2 аса и 70% ефективност в атака) за победата.

Във втория си мач от групата "българският" Прометей ще приеме полския Девелопрес (Жешув), който днес стартира с драматичен успех вкъщи над германския Дрезднер с 3:2 гейма. Срещата е на 7 декември (вторник) от 18,00 часа българско време.

Снимки: CEV.EU