Междинен кръг в Efbet Супер Волей

Междинният 7-иs кръг на първенството при мъжете - Efbet Супер Волей, започва днес (23 ноември). Във волейболната програма за деня са пет от осемте двубоя, като всеки от тях би предложил интрига и интересни ситуации.

Първи един срещу друг излизат тимовете на Сливнишки герой (Сливница) и Пирин (Разлог).

10 Efbet Супер Волей: Сливнишки герой (Сливница) - Марек Юнион Ивкони (Дупница)

Срещата е от 17:00 часа. Домакините, водени от Мартин Стоев, отстъпиха на ЦСКА с 0:3 гейма в последния кръг, а волейболистите от Югозапада нямат спирка до момента. Момчетата на Благовест Катранджиев са лидери в таблицата с шест успеха от шест срещи и със сигурност ще бъдат още по-мобилизирани.

14 Efbet Супер Волей: Локомотив (Пловдив) - Пирин (Разлог)

Сливничани от своя страна ще изиграят четвъртата си домакинска среща, но имат само една победа. Берое 2016 (Стара Загора) пък приемат Левски София в поредното си домакинство в 18:00 ч.

"Сините" преследват четвъртата си победа в елита, след като в предходните кръгове надиграха Локомотив (Пловдив) и Дунав с по 3:0 гейма.

От своя страна старозагорци ще опитат да вземат своето, като затруднят максимално съперника.

29 Efbet Супер Волей: Берое 2016 (Стара Загора) - Нефтохимик 2010 (Бургас)

Шестата си победа в Супер Волей и атака на върха гонят шампионите на България - Хебър (Пазарджик). Пазарджиклии гостуват на Локомотив (Пловдив) заради ремонтните дейности в зала "Васил Левски" преди груповата фаза на Шампионската лига. Двубоят започва в 18:00 часа в зала "Сила".

"Тигрите" са втори в елита с 15 точки (5 победи), Локо е на 12-а позиция с едва 3 точки, но и мач по-малко. Половин час по-късно ще се изиграят останалите две битки за деня - между Добруджа 07 и Дея спорт, и между Ботев (Луковит) и Славия.

Добричлии приемат амбициозния състав, воден от Венцислав Симеонов, след две поредни поражения - от Нефтохимик 2010 (Бургас) и от Хебър. "Зелените" от Североизтока инкасираха общо четири загуби, като имат и два успеха и заемат десетата позиция в класирането.

24 Efbet Супер Волей: Дея спорт (Бургас) - Левски

Дея пък се представя повече от убедително до момента и е в Топ 5 на първенството. Бургазлии допуснаха загуба единствено от съгражданите си от Нефтохимик във втори кръг. Интрига вероятно ще има и в последната среща за деня.

Ботев (Луковит) преследва втория си успех за новия сезон като домакин в залата в Етрополе. Съперникът им Славия също се цели в победа, като от щаба заявиха, че мачът ще бъде труден.

Северин Димитров: Срещу Ботев излизаме да се борим за първа победа

Луковитци са 14-и в класирането с 3 точки, "белите" са на 15-о място без успех до момента. Три от двубоите от седми кръг ще се изиграят в сряда (24 ноември).

Първият от тях противопоставя шестият и осмият в таблицата - Монтана и Марек Юнион-Ивкони (Дупница).

Волейболистите от Северозапада определено ще излязат мотивирани и освободени срещу дупничани. Състезателите на Найден Найденов записаха триточков успех само преди два дни - срещу състава на Раковски-1964 (Севлиево). Очаква се двубой с огромен заряд. Кой обаче ще надделее, предстои да разберем.

Дунав (Русе) приема Раковски-1964 (Севлиево), в преследване на трети успех и прекъсване на негативната серия. Воденият от Пламен Христов тим е фаворит в мача, който ще бъде глътка въздух след трите поредни поражения.

27 Efbet Супер Волей: Левски - Дунав (Русе) 3:0

Русенци са на деветата позиция в класирането с 6 точки от две победи и четири загуби, докато съперникът им от Севлиево е на последното 16-о място с 0 точки (6 поражения).

Последен за деня и кръга, но не по важност, е сблъсъкът между ЦСКА и Нефтохимик 2010 (Бургас).

Срещата ще се излъчва пряко по Диема Спорт 2 и започва в 18:30 часа.

22 Efbet Супер Волей: ЦСКА - Сливнишки герой (Сливница) 3:0 🏐

"Червените" продължават да са един от лидерите във временното подреждане с 15 точки в актива си (5 победи), колкото има и шампионът Хебър. Вицешампионите от Бургас са само на точка от тях и с мач повече. Борбата към върха става все по-ожесточена, но какво ще се случи - ще стане ясно само след часове.