Сан Хосе шокира лидера в НХЛ Каролина след продължение

Отборът на Сан Хосе Шарк изненадващо нанесе трето поражение на лидера в Националната хокейна лига на САЩ и Канада Каролина Хърикейнс, след успех с 2:1 след продължение пред собствена публика.

След нулев първи период Тони ДиАнджело даде аванс на Ураганите 76 секунди след началото на втората третина. До края на частта Шаркс така и не успяха да отговорят и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 1:0 за Каролина.

Кевин Лабанк успя да изравни 3:54 след началото на последните 20 минути, като това бе е крайният резултат след редовните 60. Домакините имаха нужда от само 102 секунди в добавеното време, за да се поздравят с успеха, след като Александър Барабанов прониза пазената от Анти Раанта врата след разбъркване точно пред опитния страж.

За Сан Хосе това е девети успех в 18 мача от началото на кампанията, с който те събраха общо 19 точки и заемат петото място в Тихоокеанската дивизия. В следващия си двубой Акулите отново ще играят пред собствена публика, като този път техен гост ще бъде тимът на Отава Сенетърс, а срещата е насрочена за четвъртък в 05:30 часа сутринта българско време.

Въпреки поражението си, което е първо за тях извън редовното време и общо трето в 17 двубоя, Ураганите продължават да водят както в Столичната дивизия, така и в генералното класиране в Лигата. Те имат събрани общо 29 пункта, колкото има и тимът на Флорида, който обаче е с мач повече. В четвъртък от 05:00 часа Каролина ще направи първата си визита на новака в НХЛ Сиатъл Кракен.