Колорадо и Отава си спретнаха голово шоу с 12 попадения в НХЛ

Отборите на Колорадо Аваланч и Отава Сенетърс си спретнаха истинско голово шоу в Ball Arena е Денвър, в което победата бе за Лавините с крайното 7:5.

Първото попадение с срещата падна още в 50-а секунда, като то бе дело на Валери Нучински, който даде аванс на домакините. Зак Санфорд възстанови равенството 12:03 по-късно при игра с човек повече, но само 18 секунди след това Кале Макар отново изведе Колорадо напред. Все пак двата отбора се оттеглиха на първата почивка при равен резултат 2:2, след гол на Артьом Зуг 46 секунди преди сирената.

Във вторите 20 минути паднаха само две попадения, като първо Девон Тоюс за трети път донесе аванс на домакините, но Отава отново успя да изравни с второто попадение в срещата на Санфорд. Джош Норис донесе първата преднина за гостите 63 секунди след началото на третия период при игра с човек повече, но тя не се задържа дълго. Макар изравни 1:42 по-късно преди точно в петата минута на частта Санфорд да оформи своя хеттрик.

За Отава обаче това бе последната доза радост от визитата в Денвър, след като домакините стигнаха до победата с три безответни попадения. Първо Мико Рантанен изравни след пауърплей 52 секунди преди средата на последната третина, а Алекс Нюхуук и Назем Кадри донесоха деветия успех за Колорадо от началото на сезона с два гола в последните 93 секунди.

С победата си Колорадо запази петата позиция в Централната дивизия с общ актив от 19 точки в 15 мача и пасив от три спрямо третия Уинипег. Лидер в подреждане продължава да бъде съставът на Минесота, който има събрани 23 пункта в изиграни 18 срещи през кампанията. В следващия си мач Лавините отново ще играят пред собствена публика, като този път в Денвър ще гостува съставът на Анахайм Дъкс, а двубоят е насрочен за четвъртък от 04:00 часа сутринта българско време.

За Отава това бе първи мач от 14 ноември насам, след като последните три срещи на тима бяха отложени заради множество случай на COVID-19 сред играчите на канадския отбор. Загубата за тях е общо 11-а в 15 мача и по този начин те заемат последното място в Атлантическата дивизия с едва девет пункта. В следващата си среща Сенетърс отново ще бъде гост, този път на Сан Хосе Шарк, а двубоят е насрочен за четвъртък от 05:30 часа българско време.