Верона пречупи Емполи в самия край (видео)

Верона надви Емполи като домакин с 2:1 в последния мач от 13-ия кръг на Серия "А". И трите попадения бяха реализирани през втората част. Антонин Барак даде аванс на домакините в 49-ата минута с удар с глава след центриране на Данко Лазович. В 67-ата минута Емполи изравни с гол на Симоне Романьоли. След удар на играч на Емполи футболист на Верона направи нескопосан опит да избие топката, но всъщност улесни Романьоли, който от голлинията направи така, че да е сигурно, че кълбото ще попадне в целта. Веронци все пак се добраха до победата с гол в първата минута на добавеното време на Адриен Тамезе.

Верона е на 9-о място в класирането с 19 точки, а Емполи заема 11-а позиция с 16 точки.