Георги Петров и Падуа обърнаха от 0:2 коравия тим на Пиаченца

Националът Георги Петров и неговият клуб Киоене (Падуа) записаха 4-а победа от началото на сезона в Суперлигата на Италия.

Възпитаниците на Якопо Кутини губеха с 0:2 гейма, но съумяха да постигнат пълен обрат и да победят Газ Сейл Блуенерджи (Пиаченца) с 3:2 (20:25, 21:25, 25:22, 25:23, 15:8) в мач от 7-ия кръг в „Киоене Арена“.

Георги Петров бе резерва и се появи за малко в игра във втората част, но не записа точка.

Германският диагонал Линус Вебер заби 24 точки (3 аса, 3 блока, 50% ефективност в атака - +11). Матиа Ботоло добави още 20 точки (5 аса, 2 блока, 42% ефективност в атака, 26% перфектно и 48% позитивно посрещане - +8).

Марко Вители (2 аса, 3 блока, 63% ефективност в атака - +4) и Ерик Льопки (39% ефективност в атака, 7% перфектно и 18% позитивно посрещане - -5) добавиха по 11 точки.

Турският диагонал Адис Лагумджия заби 23 точки (1 аса, 3 блока, 49% ефективност в атака - +7) за Пиаченца. Олимпийският шампион с Франция Тибо Росар добави още 16 точки (1 ас, 48% ефективност в атака, 15% перфектно и 35% позитивно посрещане - -4).

Така Падуа записа 4-и успех и с актив от 9 точки заема 6-о място във временното класиране. Пиаченца допусна 3-а загуба и с актив от 14 точки е на 5-а позиция.

В следващия 8-и кръг Падуа гостува на Веро Волей (Монца), с националите Алекс Грозданов и Денис Карягин, на 24 ноември. Пиаченца почива в този кръг.

КИОЕНЕ (ПАДУА) – ГАЗ СЕЙЛС БЛУЕНЕРДЖИ (ПИАЧЕНЦА) 3:2 (20:25, 21:25, 25:22, 25:23, 15:8)
ПАДУА: Ян Цимерман, Линус Вебер 24, Матиа Ботоло 20, Ерик Льопки 11, Марко Вители 11, Марко Волпато – Матиа Готардо-либеро (Николо Басанели-либеро, ГЕОРГИ ПЕТРОВ, Франческо Дзопелари, Андреа Канело 5)

Старши треньор: ЯКОПО КУТИНИ

ПИАЧЕНЦА: Антоан Бризар 7, Адис Лагумджия 23, Аарън Ръсел 9, Тибо Росар 16, Енрико Честер 5, Едоардо Канески 4 – Леонард Сканферла-либеро (Тончек Щерн, Олег Антонов, Максуъл Холт 8, Дамиано Катаниа-либеро)

Старши треньор: ЛОРЕНЦО БЕРНАРДИ.