Перуджа продължава да мачка в Италия

Вицешампионът на Италия Сър Сейфти Конад (Перуджа) продължи победния си ход в местната Суперлига.

Възпитаниците на Никола Гърбич записаха 6-и пореден успех от началото на сезона в Серия А1. Вилфредо Леон и компания разгромиха като гост Консар (Равена) с 3:0 (25:10, 25:20, 25:16) в „Пала Де Андре“ в мач от 7-ия кръг.

Никола Гърбич използва повечето си титуляри през първите два гейма, а в третата част даде шанс и на други свои волейболисти да покажат какво могат.

Вилфредо Леон стана най-резултатен в мача с 12 точки (7 аса, 1 блок, 67% ефективност в атака, 50% перфектно и 75% позитивно посрещане - +9) за около два гейма игра.

Олег Плотницкий добави 10 точки (2 ас, 2 блока, 55% ефективност в атака, 43% перфектно и 57% позитивно посрещане - +6).

Българският диагонал Димитър Димитров влезе като резерва за Равена, но не записа точка.

Шампионът на България с Хебър Александър Ляфтов записа 4 точки (1 ас, 1 блок, 33% ефективност в атака, 21% перфектно и 50% позитивно посрещане - -5).

Така Перуджа записа 6-а поредна победа от 6 мача в Суперлигата на Италия и с пълен актив от 18 точки заема трето място във временното класиране, но и 3 мача по-малко от Чивитанова и Тренто.

В следващия 8-и кръг Перуджа приема Лео Шуус ПерекенЕлмер (Модена) на 24 ноември, а Равена гостува на шампиона Чивитанова.

КОНСАР (РАВЕНА) – СЪР СЕЙФТИ КОНАД (ПЕРУДЖА) 0:3 (10:25, 20:25, 16:25)
РАВЕНА: Матеуш Биернат 1, Нийлс Клапвайк 9, Александър Ляфтов 4, Лука Улрих 7, Франческо Кампарони 7, Алекс Ерати 4 – Рикардо Гои-либеро (ДИМИТЪР ДИМИТРОВ, Матео Пирацоли-либеро, Андре Луиш Кейрош Франса, Матиа Ориоли)

Старши треньор: ЕМАНУЕЛЕ ДЗАНИНИ

ПЕРУДЖА: Симоне Джанели 2, Камил Рихлицки 6, Вилфредо Леон 12, Матю Андерсън 5, Фабио Ричи 6, Стефано Менгоци 5 – Масимо Колачи-либеро (Тийс Тер Хорст 9, Кристерс Дарджанс, Драган Травица 1, Алесандро Пичинели-либеро, Роберто Русо)

Старши треньор: НИКОЛА ГЪРБИЧ.