15-минутна вихрушка върна настроението на Бетис

Бетис се съвзе след двете поредни загуби в Ла Лига с изразителен успех с 3:0 над Елче като гост в среща от 14-ия кръг. По този начин тим на Мануел Пелегрини остава на пето място - само на 2 точки от шампиона Атлетико Мадрид.

Севилци си свършиха работата още преди изтичането на първия половин час, след като вкараха головете си в рамките на 15 минути. Хуанми даде тон с попадение в 12-ата минута, а в 24-ата Вилиан Жозе удвои от дискусионна дузпа. Нова грешка на защитата на Елче позволи на Набил Фекир да направи 3:0 в 27-ата.

След това за Бетис беше лесно да задържи аванса си, независимо че от 68-ата минута остана с човек по-малко заради директен червен картон на Ектор Белерин.