Бомбен шут повeде Севиля към успех в градското дерби

Севиля победи с 2:0 Бетис в горещото андалусийско дерби. Отборът на Юлен Лопетеги стигна до успеха през второто полувреме. Маркос Акуня откри резултата със свиреп удар в 55-ата минута, а в 81-ата Ектор Белерин си вкара автогол. Домакините играха равностойно до почивката, но червен картон на Гуидо Родригес в 45-ата минута разко наклони везните в полза на Севиля.

Бетис остана без победа в дербито от септември 2018 година, когато се наложи с 1:0. В следващите 6 мача "вердибланкос" стгинаха само до едно равенство. Севиля вече има 27 точки, като се изравни с Реал Мадрид и е на точка зад водача в класирането Реал Сосиедад.

Бетис заложи основно на атаки по фланговете и в 36-ата минута Белерин се отскубна от противниковата защита и прати топката във вратата, пазена от Ясин Буну. Попадението на десния бек обаче беше отменено заради засада.

В самия край на полувремето Гуидо Родригес по наивен начин си изкара втори жълт картон и домакините останаха в намален състав. Мануел Пелегрини не предприе никакви смени, а Севиля взе инициативата и в 55-ата минута поведе. Лукас Окампос върна топката към Акуня, който с неспасяем шут разстреля Клаудио Браво.

Надеждите на Бетис поне за равенство угаснаха в 81-ата минута. Гонсало Монтиел нахлу в наказателното поле и центрира остро, а Белерин не можа да се ориентира достатъчно бързо и си заби автогол.

Това беше трета поредна загуба за Бетис след тези от Атлетико Мадрид в Ла Лига и Байер (Леверкузен) в Лига Европа. Тимът е 5-и в подреждането с 21 точки.