Супер Мартин Атанасов с 23 точки, Зираатбанк даде само гейм на Сеганов и Джизре в Турция

Волейболният национал Мартин Атанасов и шампионът Зираатбанк (Анкара) записаха 7-а победа в турската Лига 1. Воденият от Роберто Сантили тим даде само гейм и се наложи у дома над Олпауър Акю Джизре Беледийе, с разпределителят на България Георги Сеганов в състава, с 3:1 (25:15, 25:18, 22:25, 25:17) в мач от 9-ия кръг, игран този следобед пред 250 зрители в зала "Башкент".

Така Зираатбанк остава на 3-о място във временното класиране с 21 точки след 7 победи и 2 загуби, колкото има и втория Фенербахче, но с по-добри показатели. Сеганов и съотборниците му пък са 10-и с 10 точки след 3 победи и 6 загуби. В следващия 10-и кръг Атанасов и компания са гости на аутсайдера Афион, докато Джизре са домакини на Бурса. И двете срещи са следващата неделя (28 ноември).

Мартин Атанасов изигра страхотен мач за Зираатбанк и бе над всички с 23 точки (3 блока, 2 аса, 62% ефективност в атака и 59% позитивно посрещане - +15) за победата. Бедирхан Бюлбюл добави още 14 точки (2 блока, 2 аса и 69% ефективност в атака - +12) за успеха.

От друга страна Георги Сеганов също игра цял мач за своя Джизре и се отчете само с една успешна блокада. Най-полезен за тима беше кубинецът Османи Уриарте с 24 точки (1 блок, 2 аса, 47% ефективност в атака и 64% позитивно посрещане - +9), но и неговите усилия не бяха достатъчни за победа.