Сампдория срази Салернитана като гост и взе глътка въздух

Сампдория победи с 2:0 в гостуването си на Салернитана в мач от 13-ия кръг на Серия А и по този начин се отдалечи от опасната зона. Головете за играчите на Стефано Колантуоно бяха дело на Франческо Ди Такио в 40-ата, който си отбеляза автогол, и Антонио Кандрева три минути по-късно.

Двата отбора не успяха да създадат нищо кой знае колко запомнящо се през първата част, за да се стигне до последните 5 минути от полувремето, когато паднаха и двете попадения. Халфът Франческо Ди Такио прати отклони топката в собствената си мрежа за 1:0 в полза на гостите в 4-ата минута, а само три по-късно образцова контаатака на Самп бе завършена от Антонио Кандрева за 2:0.

Салерниртана създаде най-интересното си положение в 54-ата, когато именно Ди Такио, който по-рано в срещата си отбеляза автогол, стреля опасно по посока на Емил Аудеро, но вратарят се справи и отрази. Франческо Капуто вкара трети гол в полза на гостите в 61-ата минута, но той бе отменен поради засада.

С тази победа Сампдория събра 12 точки и заема 16-ото място, а Салернитана е на последното място в 20-о със 7.