Шомон на Силвано Пранди с победа №7 във Франция, слаб мач за Розалин Пенчев и Поатие

Вицешампионът Шомон, който е воден от селекционера на националния отбор на България Силвано Пранди, записа 7-а победа в първенството на Франция.

В мач от 8-ия кръг Шомон обърна гостуващия Поатие с 3:1 (24:26, 25:22, 25:21, 25:22), който се игра пред 1068 зрители в зала „Палестра“.

Кубинецът Осниел Маргарехо заби 18 точки (1 ас, 53% ефективност в атака, 16% перфектно и 40% позитивно посрещане - +11) за Шомон. Сънародникът му Хесус Хайме Ерера добави още 15 точки (1 ас, 2 блока, 46% ефективност в атака - -1). Нидерландският център Фабиан Плак се отличи с 13 точки (1 ас, 3 блока, 82% ефективност в атака - +10).

Розалин Пенчев игра в първите 3 гейма за Поатие, но реализира едва 4 точки (1 блок, 25% ефективност в атака, 24% перфектно и 44% позитивно посрещане - -3), след което бе заменен от испанския ветеран Серхио Нода Бланко.

Бразилският диагонал Едуардо Чизоба Ату Невеш заби 27 точки за Поатие (1 ас, 1 блок 57% ефективност в атака - +17).

Така Шомон записа 7-ма победа от началото на сезона и с актив от 19 точки заема 3-о място във временното класиране. Поатие допусна 7-мо поражение и с актив от 3 точки заема последното 14-о място.

В следващия 9-и кръг Шомон гостува на Нант Резе на 24 ноември, а Поатие приема Сет на 23 ноември.

ШОМОН – ПОАТИЕ 3:1 (24:26, 25:22, 25:21, 25:22)

ШОМОН: Рафаел Коре 2, Хесус Хайме Ерера 15, Осниел Маргарехо 18, Адриан-Роберт Ачиобанацей 11, Фабиан Плак 13, Роами Алонсо 2 – Франко Масимино-либеро (Мусе Гуайе 5, Седрик Да Силва)

Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ

ПОАТИЕ: Едуардо Карисо 1, Едуардо Чизоба Ату Невеш 27, РОЗАЛИН ПЕНЧЕВ 4, Кристиан Поглажен 8, Хавиер Консепсион 11, Теодорос Вулкидис 6 – Лука Рамон-либеро (Жил Преве, Серхио Нода Бланко 5)

Старши треньор: БРИС ДОНАТ.