ЦСКА 1948 "шамароса" лошо Лудогорец, разградчани не знаят къде се намират

ЦСКА 1948 тотално надигра и победи с 2:0 лидера Лудогорец в мач от 15-ия кръг на efbet Лига.

Ивайло Чочев откри резултата в 48-ата минута, а в 81-ата Георги Русев удвои в домакинския дебют на тима на стадиона в Бистрица.

20 ЦСКА 1948 - Лудогорец 2:0

За успеха на червените, които можеха да спечелят и по-убедително, спомогна изгонването на Вердон още в 8-ата минута заради игра с ръка пред наказателното поле.

За меко казано слабото представяне на орлите говори и фактът, че те не отправиха нито един удар по посока на противниковата врата и организираха само една по-опасна атака чак в 89-ата минута.

Допълнително притеснение за Станислав Генчев е както лошата физическа форма, водеща до многобройни контузии в отбора (б.а. днес на Текпетей и Сисиньо), така и чисто техническите умения на играчи като Чибота, Ману, Марин, Пинас, Вердон, Шоу, Сотириу и Икоко. Не по-малко слабо се представиха и останалите състезатели, а неприятно впечатление прави формата на Доминик Янков, който от началото на сезона не демонстрира и 30% от своите безспорни качества.

Иначе в титулярния състав на домакините се завърна Георги Русев за сметка на Денислав Ангелов. Гостите пък бяха без Кирил Десподов, който остана извън групата. В нея от доста време насам попадна Каули, появил се в последните двайсетина минути на срещата.

Двубоят започна кошмарно за гостите, които останаха с човек по-малко още в 8-ата минута. Тогава Вердон не прецени дълъг пас към Русев и игра с ръка пред наказателното поле, за което правилно получи директен червен картон, тъй като бе последен в отбрана.

Чочев стреля от фаула, но над вратата.

В 28-ата минута Текпетей уцели с топката в лицето главния съдия Георги Димитров при опит да я изчисти и се наложи на лекарски екип да окаже медицинска помощ на рефера.

В 42-ата минута дойде първото чисто голово положение. То отиде в актива на ЦСКА 1948, когато Топузов центрира отдясно към Чочев, който стреля с глава в аут от границата на малкия пеналт.

Първата част завърши с шут в аут на Бастунов, а за 45 минути Лудогорец не отправи нито един изстрел по посока на противниковата врата.

Второто полувреме започна с гол за домакините, които заслужено откриха резултата в 48-ата минута. Петров свали с глава към Чочев центриране от корнер, халфът си нагласи топката на левия крак и стреля, а след рикошет в крак на футболист в зелено тя се озова в мрежата на Кахлина за 1:0.

В 52-ата минута подаване на Шоу се отклони в лакътя на играч в червено, но този път съдията Димитров и отговорникът за ВАР Ивайло Стоянов останаха безмълвни и не сигнализираха за дузпа, каквато поискаха разградчани.

В 64-ата минута червените бяха близо до второ попадение след шут на Иванов, но Кахлина някак успя да избие с една ръка, а при добавката Стоянов стреля в аут.

Малко след това положение разградчани извършиха още една принудителна смяна след тази на Текпетей, тъй като Сисиньо се контузи и напусна игра.

Далеч по-добрата игра на червените продължи, а футболистите на Лудогорец започнаха видимо да изнемогват физически.

Логично ЦСКА 1948 стигна и до втори гол. Това стана след поредно спечелено от Симеон Петров единоборство, този път срещу Ману. Последва пас към Чочев, който шутира опасно, но Кахлина изби. Топката попадна в Стоянов, който центрира успоредно на голлинията и Русев без проблем реализира от метър в празната врата.

В 89-ата минута Лудогорец организира първата си по-опасна атака. Каули получи извеждащ пас отляво и опита да намери Ману, но не сполучи.

Така разградчани инкасираха второ шампионатно поражение, докато червените перкъснаха негативната си серия от три последователни загуби.

ЦСКА 1948 - ЛУДОГОРЕЦ 2:0

1:0 Ивайло Чочев 48
2:0 Георги Русев 81

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 24. Марин, 3. Пиргов, 87. Петров, 77. Стоянов, 7. Топузов, 18. Чочев, 37. Мартинов, 20. Бастунов, 33. Иванов, 10. Русев

ЛУДОГОРЕЦ: 71. Кахлина, 4. Сисиньо, 24. Вердон, 30. Пластун, 6. Пинас, 8. Гонсалвеш, 23. Шоу, 37. Текпетей, 64. Янков, 13. Чибота, 9. Марин

Снимки: Владимир Иванов