Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

ЦСКА 1948 се заканва да спре Лудогорец

Шампионът Лудогорец гостува на ЦСКА 1948 в 15-ия кръг на efbet Лига. Двубоят ще се играе от 15:30 часа на стадиона в Бистрица, където “червените” се преместиха наскоро. Лудогорец ще се опита да запише седма поредна победа в първенството, а домакините ще търсят едва четвърти успех, който да ги измъкне от зоната на изпадащите.

ЦСКА 1948 има 11 точки до момента и заедно с Пирин (Благоевград) е отборът с най-много получени голове - 27. Лудогорец пък може да се похвали както с най-резултатното нападение, така и с най-здравата защита.

Преди паузата за националните отбори “орлите” се наложиха над Локомотив (Пловдив) с 1:0. Успехът дойде в последните секунди с автогол на Кристиан Гомис и не позволи на ЦСКА - София да съкрати аванса на шампионите на върха в класирането. ЦСКА 1948 е в серия от три поредни загуби с по един гол разлика - 1:2 срещу Локо (Пд), 2:3 срещу Арда и 0:1 срещу ЦСКА - София

“Червените” ще действат с един чист нападател в лицето на Денислав Ангелов, който ще бъде подпомаган от Галин Иванов и Ангел Бастунов. В средата на терена Николай Киров ще заложи на Георги Русев, Емил Мартинов, Ивайло Чочев и Крум Стоянов, а бранителите пред Даниел Наумов ще са Симеон Петров, Димитър Пиргов и Георги Ангелов

Отлична новина за Станислав Генчев и Лудогорец

В състава на Лудогорец вероятно ще има промени, за да бъдат запазени силите на част от титулярите за гостуването на Цървена звезда в четвъртък. Под рамката ще застане Серджио Пат. Крайни защитници ще са Жордан Икоко и Сисиньо, а в халфовата линия ще се разчита на Клод Гонсалвеш и Стефан Баджи. В предни позиции ще започне Ихинио Марин, а по крилата ще атакуват Кирил Десподов и Бърнард Текпетей.

Двата отбора са изиграли 4 официални мача помежду си, като балансът е три победи за Лудогорец и една за ЦСКА 1948. В началото на настоящия сезон разградчани бяха безпощадни у дома - 3:0.