Вихрен спря лидера на Югозапад

Футболистите на Балкан (Ботевград) завършиха 2:2 като домакини на Вихрен (Сандански) в среща от 18-ия кръг на Югозападната Трета лига. Това бе достатъчно Балкан да остане начело в класирането след есенния полусезон в групата.

Днешната среща на стадион "Христо Ботев" се оказа доста тежка за домакините. Те първи отбелязаха гол - в 20-ата минута Калоян Бонев вкара топката в мрежата на Вихрен след отличен пас на Николай Цветков-Демона. След това обаче зелените трябваше да догонват почти до самия край на мача. Минута преди края на първото полувреме гостите изравниха след удар около 28 метра на бившия национал Димитър Макриев

През второто полувреме балканци бяха определено по-активни и създадоха половин дузина изгодни положения, но не можаха да реализират нито едно. В 52-ата минута главният рефер Кузманов показа жълт картон на Калоян Бонев от Балкан за симулация в наказателното поле. Пред вратата на Вихрен положенията се редяха едно след друго, но топката така и не преминаваше голлинията. Вместо това при една от контраатаките на гостите в 78-ата минута резултатът стана 2:1 за Вихрен след гол на Яни Тусонджиев.

Балканци отново натикаха своя съперник в наказателното поле, но шансът им се усмихна едва в самия край на срещата, когато след продължително мелле най-близо до топката бе Николай Цветков, който направи 2:2. Веднага след гола играчите на Вихрен наобиколиха рефера в продължение на няколко минути, като най-агресивен бе Димитър Петков-Макето, който получи червен картон. Освен че остава начело на есенното класиране, отборът на Балкан завърши без загуба за първенство цялата календарна 2021 година.