Беласица запази второто си място след обрат над Вихрен

Вихрен (Сандански) загуби с 1:2 от Беласица (Петрич) в местното дерби от 17-ия кръг на Югозападната Трета лига. Домакините обаче могат само да съжаляват, че останаха без точки в дербито. Възпитаниците на Емил Велев изиграха един от най-добрите си мачове от началото на сезона, но нямаха късмет.

Резултати и класиране след 17-ия кръг на Югозапад

Те поведоха с гол на Янислав Тусонджиев още в третата минута, след като той отблизо наказа колективна грешка в отбраната на Беласица. След половин час игра Александър Якимов пропусна златен шанс за домакините, а в 41-та минута Димитър Петков-Макето си вкара нелеп автогол и резултатът бе изравнен.

В 77-та минута влезлият като резерва Кирил Киров с глава засече центриране от фаул и донесе победата на комитите. Две минути по-късно Илиян Джавелеков нацели страничната греда отблизо и пропусна да изравни. Това бе трета поредна победа за Беласица в последните три срещи между двата отбора с този резултат. Две от победите на комитите са в Сандански. В следващия кръг Вихрен гостува на лидера Балкан в Ботевград, а Беласица приема ФК Кюстендил.