Еди Хау не успя да запише истински дебют, а Нюкасъл вече е на дъното

Нюкасъл се свлече до последното място във временното класиране на Премиър лийг. "Свраките" отбелязаха три гола на Брентфорд, но в крайна сметка спечелиха само точка след 3:3 с "пчеличките" на "Сейнт Джеймсис Парк". По същото време Норич победи Саутхамптън и така изпревари Нюкасъл, който остава единственият отбор без победа в елита.

Феновете на "свраките" нямаше как да приветстват новия мениджър на отбора Еди Хау, защото младият специалист вчера даде положителен резултат на теста за коронавирус и поради тази причина не можеше да води отбора от страничната линия в първия мач след своето назначение.

Хау все пак бе избрал състава, с който да започне Нюкасъл, и в  него имаше три промени. Фабиан Шер, Джо Уилок и Жоелинтон започнаха. Томас Франк бе извършил две корекции в своя състав. Годос и Рурслев бяха титуляри.

Домакините стартираха ентусиазирано и още в третата минута Уилсън засече с глава центриране на Жоелинтон, но топката премина на сантиметри от целта. Веднага след това и гостите имаха шанс, но Канос също стреля встрани.

В осмата минута Джамал Ласелс откри резултата, след като се извиси и засече с глава центриране на Ричи от корнер. Само 75 секунди по-късно Брентфорд изравни след груба грешка на Дарлоу, от която се възползва бившият играч на Нюкасъл Айвън Тони.

В 17-ата Тони бе напът да направи пълен обрат, но голът, който отбеляза, бе отменен заради засада. Обратът обаче стана факт в 31-вата минута, когато Рико Хенри засече с глава на далечната греда центриране на Канос - 1:2.

Нюкасъл се върна бързо. В 37-ата минута удар на Алан Сен-Максимен рикошира и се озова на пътя на Жоелинтон, който стреля в ъгъла за 2:2.

Двубоят продължи по същия динамичен начин. В 41-вата минута Тони изчисти от голлинията удар на Уилсън.

След почивката двата отбора си размениха по още един гол. В 61-вата Франк Ониека, който се появи като резерва, даде аванс на "пчеличките", след като негов удар рикошира в Ласелс и влезе във вратата на Дарлоу. Четвърт час преди края Алан Сен-Максимен изравни отново, засичайки на далечната греда центриране на Фрейзър.