Шампионът Тампа Бей имаше нужда от дузпи, но надви Филаделфия в НХЛ

Двукратните шампиони от Тампа Бей Лайтнинг имаха нужда от изпълнение на наказателни удари, но успяха да запишат деветата си победа от началото на сезона в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) при визитата си на Филаделфия.

Капитанът на летците Клод Жиру се разписа 94 секунди след началото на срещата преди Травис Конечни да направи аванса на домакините 2:0 преди първата почивка. Във вторите 20 минути Тампа Бей успя да изравни благодарение на Брейдън Пойнт и Матю Жозеф, преди в третия период двамата капитани Жиру и Стивън Стамкос да вкарат по още едно попадение.

Така след редовните 60 минути резултатът бе равен 3:3 и двата отбора се отправиха към петминутното продължение. В него нямаше нови попадения и така се стигна до изпълнение на дузпи. При тях Андрей Василевски спаси опитите на Шон Котюрие и Жиру, а Стамкос и Пойнт преодоляха Картър Харт, за да донесат успеха на Лайтнинг с крайното 4:3.

С него шампионите увеличиха своя актив от началото на кампания на общо 21 точки, като по този начин заемат третото място в Атлантическата дивизия, в която изостават с четири пункта спрямо лидера Флорида, който обаче има изиграни и два мача повече. В следващия си двубой Тампа Бей приема Ню Джърси, като срещата е в събота от 23:00 часа българско време.

За Филаделфия поражението бе общо седмо от началото на кампанията и трето след продължение или дузпи. С общ актив от 19 точки Флайърс заема четвъртата позиция в Столичната дивизия с пасив от четири пункта спрямо третия Ню Йорк Рейнджърс и седем от лидера Каролина. Следващата среща за Филаделфия отново е домакинска, като този път в Wells Fargo Center ще гостува тимът на Бостън Бруинс, а двубоят е в неделя от 02:00 часа българско време.