Balkan Grand Prix 6

Украйна триумфира в Босна и хвана последния влак за баражите

Украйна постигна изключително ценна победа с 2:0 в гостуването си на Босна и Херцеговина от последния кръг на световните квалификации в група "D" и по този начин хвана последния влак за класиране на баражите в зона Европа. Възпитаниците на Олег Петраков надиграха тези на Ивайло Петев с две попадения през втората част и си тръгнаха щастливи от Зеница.

Олександър Зинченко откри резултата в полза на гостите в 59-ата минута с хубав изстрел от ъгъла на наказателното поле, а Артьом Довбик с шут по земя в 80-ата минута подпечата успеха на своя тим.

Така Украйна се възползва от грешката на Финландия, която загуби домакинството си на Франция (0:2) и излезе на 2-ото място в класирането, изпреварвайки скандинавците в последния възможен момент. Украинците завършват с 12 точки, докато финландците остават 3-и с 11 точки. Франция пък още преди днешните мачове си бе гарантирала първото място и директно класиране за Катар 2022.