Рекордна победа с 10:0 изстреля Англия до Световното, Кейн не се спира с националната фланелка

Англия завърши на първо място в група "I" и безпроблемно се класира за Мондиал 2022, след като постигна най-голямата си победа в квалификационен двубой. "Трите лъва" разбиха с 10:0 като гост Сан Марино и завършиха на шест точки пред отбора на Полша, който тази вечер загуби от Унгария. Хари Кейн, който преди няколко дни отбеляза хеттрик срещу Албания, днес блесна с четири гола, които му донесоха доста рекорди. Хари Магуайър, автогол на Фабри и попадения на Емил Смит Роу, Тайрън Мингс, Тами Ейбрахам и Букайо Сака донесоха историческия успех на тима на Гарет Саутгейт.

Саутгейт направи седем промени от мача с Албания. Стражът на Арсенал Аарън Рамсдейл, който се представя много силно в последните седмици в Премиър лийг, дебютира на вратата на Англия за сметка на Джордан Пикфорд. Друг играч на "топчиите", който е в много добра форма - Емил Смит Роу, започна за първи път като титуляр за "трите лъва". Той игра в последните 10 минути на мача с Албания, което бе негов дебют за националния отбор. Хари Кейн, Хари Магуайър, Калвин Филипс и Фил Фоудън бяха единствените, които запазиха местата си. Букайо Сака, Конър Коуди, Тайрън Мингс, Трент Александър-Арнолд и Джуд Белингам получиха възможност да започнат.

Грийлиш, Стърлинг, Шоу, Хендерсън и Маунт отпаднаха заради различни здравословни проблеми.

Още в шестата минута Хари Магуйър използва максимално физиката си и засече с глава центриране на Фоудън от ъглов удар. Така капитанът на Манчестър Юнайтед, който бе критикуван в последно време за своята форма в клубния си тим, се разписа във втори пореден мач с националната фланелка.

Гостите удвоиха аванса си в 15-ата минута, когато Фабри си отбеляза автогол в опита си да изчисти ниско центриране на Сака.

В 27-ата минута преднината на Англия набъбна до три гола, след като гостите получиха дузпа за игра с ръка на Данте Роси в наказателното поле. Хари Кейн реализира точно наказателния удар и това бе само пролога на знаменитата вечер за нападателя на Тотнъм. Още до почивката той реализира общо четири гола, подобрявайки няколко рекорда. Първото му попадение бе под №13 за него с екипа на Англия в рамките на календарната година, което никой не бе правил до този момент. В 31-вата минута Кейн засече ниско центриране на Смит Роу за 0:4. Няколко минути след това "трите лъва" получиха втора дузпа, отсъдена заради игра с ръка на Д'Адарио, който спря удар с глава на аса на "шпорите". Кейн отново бе безупречен от бялата точка за 0:5. В 42-рата минута нападателят на Англия отбеляза четвъртия си гол тази вечер, след като с лекота слаломира покрай няколко бранители и стреля в ъгъла. С това попадение Кейн изравни легендата Гари Линекер по брой голове за национално отбор - 48.

В 58-ата минута Смит Роу отбеляза дебютното си попадение с екипа на Англия. Сака намери Ейбрахам в наказателното поле, след което нападателят на Рома отклони топката на пътя на таланта на Арсенал, който стреля точно за 0:7.

В 67-ата минута ситуацията стана още по-тежка за домакините, след като Роси бе изгонен за втори жълт картон. Малко след това Мингс засече с глава центриране на Александър-Арнолд за 0:8. Попадение на Белингам бе отменено заради засада, но деветият гол бе факт в 78-ата минута, когато Тами Ейбрахам по атрактивен начин засече ново центриране на Александър-Арнолд. Минута след това десният бек на Ливърпул записа трета асистенция, след като Букайо Сака засече с глава негово подаване за 0:10.

В 82-рата минута ново попадение на Ейбрахам бе отменено заради спорно нарушение в атака.