Гърция отново разочарова

Отборът на Гърция завърши по разочароващ начин кампанията си за класиране на Мондиал 2022. Тази вечер южните ни съседи завършиха 1:1 с Косово в Косово в двубой от група В и завършиха на третата позиция в потока.

Всички резултати от световните квалификации, станаха ясни още два участника на Мондиал 2022

За шампионата в Катар се класира директно тимът на Испания, а Швеция ще играе на бараж. Домакините от Гърция доминираха и контролираха играта в голяма част от мача, но не успяха да се възползват от шансовете си. След много пропуснати възможности гърците успяха да открият в 44-ата минута чрез Йоргос Мацурас.

След почивката той пропусна да удвои. Косово подобри играта си през вторите 45 минути и в крайна сметка успя да стигне до изравнително попадение четвърт час преди края, когато Амир Рахмани се разписа от близка дистанция. Така Гърция записа четвърта поред разочароваща квалификационна кампания и ще пропусне пореден голям турнир.