Румъния спечели, но това не бе достатъчно

Румъния спечели с 2:0 в гостуването си на Лихтенщайн в последен мач от квалификационните сблъсъци за Световното първенство в Катар следващата година. Попаденията бяха дело на Денис Ман в 8-ата минута и Никушор Банку в 87-ата. С този резултата обаче северните ни съседи, чиято съдба не бе в собствените им ръце, не успяха да изпреварят Северна Македония, която завърши на второ място и ще играе бараж. Германия бе безапелационен победител със своите 27 точки в група J.

Румъния откри резултата в 7-ата минута след центриране от корнер, когато топката достигна до напълно свободния Денис Ман и той се разписа за 1:0. Играчите на Мирел Радой получиха възможност да изпълнят дузпа в 33-ата минута, но зад топката застана Станчу, който не уцели вратата. Те бяха близо до второ попадение и в 73-ата минута, когато обаче Бенямин Бюхел направи ново много добро спасяване. Второто попадение в полза на Румъния дойде едва в 88-ата минута, когато центриране отдясно на Денис Алибец бе спряно в наказателното поле от Георге Пушкаш, но топката бе отклонена към Никушор Банку, който стреля много силно от наказателното поле и отбеляза красиво попадение.

С тази победа Румъния грабна трите точки, но те се оказаха недостатъчни, за да се доберат до второто място, което дава право на бараж.